Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

Adres
Powiatowe Centrum Pomocy
Rodzinie w Sejnach

ul. Piłsudskiego 34, 16-500 Sejny
Kontakt telefoniczny
87 517 34 15
e-mail: pcpr@powiat.sejny.pl

Aktualności

Stypendia Pomostowe na I rok studiów dziennych.

Dodano: 10.04.2024 r.

Maturzyści z małych miejscowości i niezamożnych rodzin (w tym rodzin zastępczych) mogą ubiegać się o stypendium na I rok studiów dziennych w ramach ogólnopolskiego programu Stypendiów Pomostowych.

czytaj dalej

Program „Aktywny samorząd” 2024

Dodano: 20.02.2024 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że rozpoczyna realizację programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - „Aktywny samorząd” w 2024 roku

czytaj dalej

INFORMATOR zawierający dane teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Sejneńskiego realizujących działania wobec osób stosujących przemoc domową.

Dodano: 07.02.2024 r.

W załączeniu zamieszczamy INFORMATOR zawierający dane teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Sejneńskiego realizujących działania wobec osób stosujących przemoc domową wraz ze wskazaniem ich zakresu.

czytaj dalej

Program PFRON "SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ"

Dodano: 15.01.2024 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje programy mieszkaniowe z pakietu „Samodzielność– Aktywność – Mobilność!” (S-A-M). Są to programy „Mieszkanie dla absolwenta” oraz „Dostępne mieszkanie”.

czytaj dalej

Poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze.

Dodano: 15.01.2024 r.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zachęcamy do zgłoszenia się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach i zgłoszenie swojej gotowości.

czytaj dalej

OGŁOSZENIE- dzień 02 stycznia 2024 r. wolny od pracy

Dodano: 14.12.2023 r.

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 9/2023 Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach z dnia 13 grudnia 2023 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w 2024 r. ustala się dzień 02 stycznia 2024 roku (wtorek) dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w dniu 06 stycznia 2024 roku (sobota).

czytaj dalej

Program PFRON „Wyrównywanie różnic między regionami III” w 2024 r.

Dodano: 13.12.2023 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje o możliwości udziału i uzyskaniu dofinansowania w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2024 r.

czytaj dalej

Ogólnopolska kampania „Już jesteś?” promująca rodzicielstwo zastępcze w Polsce.

Dodano: 20.11.2023 r.

Kampania jest realizowana na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Celem kampanii „Już jesteś?” jest zwiększenie świadomości oraz wzmocnienie społecznego dyskursu na temat wsparcia i rozwoju rodzinnych form pieczy zastępczej. Celem kampanii jest stworzenie społeczeństwa, które świadomie zapewni wsparcie i opiekę dzieciom, aby mogły rosnąć w bezpiecznym i kochającym środowisku.

czytaj dalej

OGŁOSZENIE- dzień wolny od pracy

Dodano: 16.10.2023 r.

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 8/2023 Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach z dnia 16 października 2023 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w 2023 r. ustala się dzień 10 listopada 2023 roku (piątek) dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w dniu 11 listopada 2023 roku (sobota).

czytaj dalej

Wypożyczalnia sprzętu (technologii wspomagających) dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 02.10.2023 r.

Już od 4 września w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością. Wnioski o wypożyczenie takich technologii jak urządzenia do sterowania komputerem za pomocą wzroku, oprogramowania wspierające komunikację alternatywną, powiększalniki, aparaty słuchowe, drukarki brajlowskie, notesy dla osób niewidomych, a także podnośniki, wózki, skutery.

czytaj dalej

Szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej.

Dodano: 31.07.2023 r.

Szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku Ośrodek Adopcyjny Filia w Łomży.

czytaj dalej

INFORMATOR dotyczący podmiotów realizujących oddziaływania wobec osób stosujących przemoc domową.

Dodano: 25.07.2023 r.

Zgodnie z Krajowym Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na rok 2023- zamieszczamy zaktualizowany informator zawierający dane teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Sejneńskiego realizujących oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie wraz ze wskazaniem ich zakresu.

czytaj dalej

Infolinia iPFRON+

Dodano: 24.07.2023 r.

Infolinia przeznaczona jest dla Wnioskodawców Indywidualnych, Wnioskodawców Instytucjonalnych, Beneficjentów oraz Pracowników Jednostek Realizujących. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 pod bezpłatnym numerem telefonu 800 007 140 można uzyskać informacje dotyczące: nawigacji w Systemie iPFRON+, wprowadzania danych w pola formularza wniosku (dotyczy wymaganego formatu w celu poprawnego walidowania się wniosku), wypełniania pól formularza wniosku (w zakresie podstawowej wiedzy merytorycznej wynikającej z przepisów prawa i ogólnych uregulowań) czy problemów technicznych w działaniu aplikacji.

czytaj dalej

SZKOLENIE DLA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ

Dodano: 13.07.2023 r.

Zapraszamy osoby zainteresowane do udziału w bezpłatnym szkoleniu dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia- wrzesień 2023 r.

czytaj dalej

Projekt Fundacji EY- "Akademia Świadomego Rodzica", dla rodzin zastępczych.

Dodano: 11.07.2023 r.

Projekt Akademii Świadomego Rodzica realizowany przez Fundację EY jest formą wsparcia i rozwoju własnych kompetencji rodzicielskich w kontakcie z dziećmi powierzonymi opiece zastępczej. W ramach programu Akademii uczestnicy będą wyposażani w wiedzę z zakresu tematu przywiązania i kompetencje pozwalające na radzenie sobie z sytuacją traumy oraz zaburzeń rozwojowych powierzonych dzieci. Udział w Projekcie pozwoli na lepsze rozumienie tego, co dzieje się w rodzinie zastępczej lub adopcyjnej z dzieckiem po doświadczeniach krzywdy lub borykających się z trudnościami rozwojowymi. Wyposaża rodziców w umiejętności radzenia sobie z trudami wychowywania przyjętego dziecka, tak by uniknąć wypalenia. Projekt uwzględnia indywidualne podejście do dziecka i rodzica, umożliwiając wzajemne wspieranie się oraz wspólne poszukiwanie rozwiązań.

czytaj dalej

Projekt Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach dla młodzieży również z pieczy zastępczej.

Dodano: 30.06.2023 r.

Informujemy o projekcie pilotażowym Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach pn. "Punkt doradztwa dla młodzieży na pograniczu polsko-litewskim". W ramach punktu osoby między 18 a 30 rokiem życia będą mogły otrzymać wsparcie specjalistów (m.in. psychologa, doradcy zawodowego, specjalisty ds. edukacji czy wsparcia cyfrowego), a także wziąć udział w innowacyjnych stażach i uzyskać bon motywacyjny. W projekcie mogą wziąć udział również wychowankowie pieczy zastępczej.

czytaj dalej

Szkolenie z zakresu kompetencji i metod wychowawczych nad dziećmi.

Dodano: 11.05.2023 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza osoby zainteresowane do udziału w szkoleniu z zakresu kompetencji i metod wychowawczych nad dziećmi. Szkolenie odbędzie się w dniu 22.05.2023 r. (poniedziałek) w godzinach 11.00 – 14.00 w sali konferencyjnej przy PCPR w Sejnach (ul. Piłsudskiego 34).

czytaj dalej

Poradnik: "ODWOŁANIE- TO NIE TAKIE TRUDNE"

Dodano: 04.05.2023 r.

W załączeniu zamieszczamy poradnik opracowany przez Stowarzyszenie Wsparcia Poradnictwa Obywatelskiego w Łomży poświęcony problemowi, z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz członkowie ich rodziny tj. potwierdzenie niepełnosprawności, czy niezdolności do pracy, od czego zależy prawo do różnego rodzaju świadczeń i innych form pomocy.

czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów zmagających się z problemami wychowawczymi.

Dodano: 24.04.2023 r.

Bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów zmagających się z problemami wychowawczymi.

czytaj dalej

PROGRAM PFRON- „SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!”

Dodano: 24.04.2023 r.

NOWE PROGRAMY PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH- PROGRAM „SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!” W TYM: "DOSTĘPNE MIESZKANIE" ORAZ "MIESZKANIE DLA ABSOLWENTA"

czytaj dalej

Projekt PFRON „POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY” dla osób po kryzysie psychicznym.

Dodano: 16.03.2023 r.

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy? Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać? Zgłoś się do Projektu w którym będziesz mógł się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.

czytaj dalej

INFORMUJEMY O ZMIANIE ADRESU E-MAIL

Dodano: 16.03.2023 r.

Informujemy, iż zmianie uległ adres e-mail naszej Jednostki.

czytaj dalej

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem Fundacji Iwo-Doradztwo Obywatelskie

Dodano: 27.02.2023 r.

Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie świadczy pomoc pokrzywdzonym przestępstwem, świadkom przestępstw oraz osób im najbliższych (także dla osób dotkniętych przemocą domową, próbami samobójczymi, dla dzieci potrzebujących wsparcia).

czytaj dalej

Program „Aktywny samorząd” 2023

Dodano: 22.02.2023 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że rozpoczyna realizację programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - „Aktywny samorząd” w 2023 roku

czytaj dalej

Fundacja Edukacji Nowoczesnej organizuje kolejną edycję projektu psychologicznego skierowanego do osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 21.02.2023 r.

Celem niniejszego zadania jest poprawa kondycji psychicznej osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych (rodziców, dzieci, rodzeństwa, wnuków, opiekunów, przyjaciół etc.).

czytaj dalej

"SamoDZIELNI" projekt dla młodzieży z pieczy zastępczej.

Dodano: 21.02.2023 r.

Celem Projektu jest pomoc dedykowana młodzieży w wieku 17-20 lat, pochodzącej z pieczy zastępczej, która wkracza na rynek pracy. Projekt realizowany jest w formie zjazdów w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do podjęcia pierwszej pracy.

czytaj dalej

Kompleksowa Rehabilitacja dla osób po wypadku, amputacji czy chorujących na cukrzycę.

Dodano: 30.01.2023 r.

Bezpłatne wsparcie PFRON realizowane w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po wypadku, amputacji czy chorujących na cukrzycę.

czytaj dalej

Zajęcia korekcyjno- edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 27.01.2023 r.

Zapraszamy osoby chętne do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

czytaj dalej

Szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej- ONLINE.

Dodano: 18.01.2023 r.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zachęcamy do zgłoszenia się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach i zgłoszenie swojej gotowości do udziału w szkoleniu.

czytaj dalej

Bezpłatne porady obywatelskie dla osób niepełnosprawnych i członków ich rodzin z terenu województwa podlaskiego.

Dodano: 12.01.2023 r.

STOWARZYSZENIE WSPIERANIA PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO W ŁOMŻY zaprasza osoby niepełnosprawne i członków ich rodzin z terenu województwa podlaskiego do skorzystania z bezpłatnych porad obywatelskich udzielanych przez Biuro Porad Obywatelskich w Łomży w ramach projektu: „Od porady do aktywności”.

czytaj dalej

Szkolenie z zakresu orientacji przestrzennej dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Dodano: 04.01.2023 r.

Fundacja Vis Maior serdecznie zaprasza wszystkie osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności ze względu na wzrok na szkolenie z zakresu orientacji przestrzennej, czynności dnia codziennego oraz gotowania.

czytaj dalej

Spotkanie Grupy Wsparcia dla rodzin zastępczych.

Dodano: 29.11.2022 r.

Informujemy o terminie kolejnego spotkania Grupy Wsparcia dla rodzin zastępczych. Spotkanie odbędzie się w dniu 08 grudnia 2022 r. o godzinie 15:00 w sali konferencyjnej przy PCPR w Sejnach.

czytaj dalej

Program PFRON „Samodzielność-Aktywność -Mobilność”

Dodano: 29.11.2022 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął realizację programów mieszkaniowych dla osób z niepełnosprawnościami z pakietu „Samodzielność-Aktywność -Mobilność”

czytaj dalej

Program PFRON „Wyrównywanie różnic między regionami III” w 2023 r.

Dodano: 25.11.2022 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje o możliwości udziału i uzyskaniu dofinansowania w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2023 r.

czytaj dalej

Internetowy informator dla osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia

Dodano: 24.11.2022 r.

Internetowy informator dla osób z niepełnosprawnościami i ich otoczenia.

czytaj dalej

Program PFRON „Powrót do zdrowia – powrót do pracy” po kryzysie psychicznym

Dodano: 24.11.2022 r.

Przed wystąpieniem choroby byłeś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno Ci znaleźć pracę, a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych.

czytaj dalej

Pomoc PFRON w powrocie do pracy osobom po wylewie.

Dodano: 27.10.2022 r.

Przeszedłeś wylew? Zastanawiasz się czy po wylewie powrót do pracy jest możliwy? Chcesz pracować ale musisz zmienić zawód? Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pomoże Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę!

czytaj dalej

Bezpłatne korepetycje dla dzieci z rodzin zastępczych.

Dodano: 26.10.2022 r.

Informujemy, że akcja pomocy w nauce uczniom z rodzin zastępczych realizowana przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050 będzie kontynuowana w roku szkolnym 2022/2023. Inicjatywa ta ma charakter apolityczny i polega na wspieraniu dzieci z rodzin zastępczych poprzez udzielanie im nieodpłatnych, zdalnych korepetycji ze wszystkich przedmiotów szkolnych.

czytaj dalej

Szkolenie dla organizacji społecznych "SKOORDYNOWANE USŁUGI SPOŁECZNE"

Dodano: 26.10.2022 r.

Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza na szkolenie: SKOORDYNOWANE USŁUGI SPOŁECZNE, które odbędzie się w dniu 15 listopada 2022r. w godzinach 9.00-16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sejnach przy ul. Piłsudskiego 34.

czytaj dalej

Webinar dla rodzin zastępczych i osób rozważających zostanie rodziną zastępczą.

Dodano: 17.10.2022 r.

Zapraszamy rodziny zastępcze oraz osoby rozważające zostanie rodziną zastępczą na webinar organizowany w ramach projektu "Niezastąpieni" realizowanym przez Fundację Edukacja z Wartościami.

czytaj dalej

Oddział Podlaski PFRON przypomina o trwającej rekrutacji do projektu.

Dodano: 21.09.2022 r.

Oddział Podlaski PFRON przypomina o trwającej rekrutacji do projektu pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”, który jest realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z ZUS i CIOP.

czytaj dalej

Zajęcia korekcyjno- edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 09.09.2022 r.

Zapraszamy do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

czytaj dalej

NOWE PROGRAMY PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH- PROGRAM „SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!”

Dodano: 23.08.2022 r.

NOWE PROGRAMY PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH- PROGRAM „SAMODZIELNOŚĆ – AKTYWNOŚĆ – MOBILNOŚĆ!”- DOSTĘPNE MIESZKANIE ORAZ MIESZKANIE DLA ABSOLWENTA

czytaj dalej

Informacja PFRON o realizowanych obecnie programach skierowanych do osób indywidualnych.

Dodano: 23.08.2022 r.

Oddział Podlaski PFRON przypomina o realizowanych obecnie programach skierowanych do osób indywidualnych: „Aktywny samorząd” oraz „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. PFRON uruchomił również nowe programy, których celem jest rozwiązanie jednego z istotniejszych przeszkód rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych jak brak dostępnego mieszkania.

czytaj dalej

INFORMATOR dotyczący oddziaływań wobec osób stosujących przemoc w rodzinie

Dodano: 12.07.2022 r.

W załączeniu zamieszczamy zaktualizowany informator zawierający dane teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Sejneńskiego realizujących oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie wraz ze wskazaniem ich zakresu.

czytaj dalej

Szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

Dodano: 11.07.2022 r.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku Ośrodek Adopcyjny we wrześniu 2022r. planuje przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej.

czytaj dalej

Przewodnik dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Powiecie Sejneńskim

Dodano: 07.07.2022 r.

Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Powiecie Sejneńskim.

czytaj dalej

Projekt "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy"

Dodano: 09.06.2022 r.

Oddział Podlaski PFRON prowadzi w trybie ciągłym rekrutację do projektu unijnego pod nazwą „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Rekrutacja do projektu została rozszerzona o obywateli z Ukrainy, którzy w związku z konfliktem zbrojnym musieli opuścić terytorium tego państwa.

czytaj dalej

30 maja – Ogólnopolski Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dodano: 30.05.2022 r.

Życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

czytaj dalej

Pomoc osobom po amputacji kończyny.

Dodano: 30.05.2022 r.

Fundacja Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu realizuje projekt dofinansowany ze środków PFRON, dzięki któremu osoby po amputacji kończyny mogą otrzymać bezpłatną pomoc w zakresie konsultacji psychologicznych, fizjoterapii, nauki chodu o protezie, konsultacji z doradcą zawodowym czy dietetykiem.

czytaj dalej

Baner MSWiA i Straży Granicznej dotyczący zagrożenia handlem ludźmi.

Dodano: 19.05.2022 r.

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące baneru opracowanego przez MSWiA i Straż Graniczną odnośnie zagrożenia handlem ludźmi.

czytaj dalej

„Stypendia Pomostowe” na I rok i dalsze lata studiów.

Dodano: 15.04.2022 r.

Program dla tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskali co najmniej 100 punktów z egzaminów pisemnych na maturze, dostaną się na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie. W tym roku na zdolnych, niezamożnych maturzystów z małych miejscowości czeka ponad 450 stypendiów pomostowych na I rok studiów w wysokości 7000 zł rocznie.

czytaj dalej

Linia pomocy dla osób uwikłanych w przemoc.

Dodano: 05.04.2022 r.

Pod numerem telefonu 720 720 020 osoby uwikłane w przemoc mogą otrzymać specjalistyczną pomoc i wsparcie psychologiczne. Działania kierowane są do osób doznających przemocy, stosujących przemoc oraz świadków przemocy.

czytaj dalej

Wsparcie PFRON dla osób indywidualnych.

Dodano: 04.04.2022 r.

W załączeniu zamieszczamy informację opracowaną przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dotyczącą wsparcia dla osób indywidualnych.

czytaj dalej

Wsparcie psychologiczne dla obywateli Ukrainy

Dodano: 08.03.2022 r.

Zamieszczamy wykaz jednostek, które zaangażowały się w udzielenie wsparcia psychologicznego na rzecz obywateli Ukrainy, którzy chronią się przed wojną na terenie Powiatu Sejneńskiego.

czytaj dalej

Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób najbliższych w czasie epidemii SARS-Co-V-2

Dodano: 07.03.2022 r.

Fundacja Edukacji Nowoczesnej zaprasza do wzięcia udziału w projekcie: „Dbam o swoje zdrowie psychiczne! Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób najbliższych w czasie epidemii SARS-Co-V-2”.

czytaj dalej

Program „Aktywny samorząd” 2022

Dodano: 28.02.2022 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że rozpoczyna realizację programu PFRON- „Aktywny samorząd” w 2022 roku

czytaj dalej

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ORAZ ARTYKUŁÓW PIERWSZEJ POTRZEBY DLA MIESZKAŃCÓW UKRAINY

Dodano: 28.02.2022 r.

Starostwo Powiatowe w Sejnach informuje, że organizuje zbiórkę żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby dla mieszkańców Ukrainy. Zbiórka będzie prowadzona od 28.02.2022r. (poniedziałek) w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sejnach przy ulicy Piłsudskiego 34, w godz. 8:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku.

czytaj dalej

Poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze.

Dodano: 24.02.2022 r.

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej zachęcamy do zgłoszenia się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach i zgłoszenie swojej gotowości.

czytaj dalej

Program społeczno-rozwojowy dla kobiet pn. „Akademia Rozwoju”

Dodano: 22.02.2022 r.

Informujemy, iż Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczyna realizację nowego Programu społeczno-rozwojowego „Akademia Rozwoju”, którego celem jest wsparcie kobiet poprzez edukację, przekazywanie wiedzy i praktycznych umiejętności cenionych na rynku pracy.

czytaj dalej

Zapraszamy do skorzystania z pomocy Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży Oddział w Sejnach

Dodano: 21.02.2022 r.

Przypominamy, iż w Sejnach funkcjonuje Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, który świadczy bezpłatną pomoc specjalisty od zdrowia psychicznego.

czytaj dalej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 21 – 27 lutego 2022 r.

Dodano: 18.02.2022 r.

Tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem będą się odbywały w dniach 21 – 27 lutego 2022 r.

czytaj dalej

Wsparcie psychologiczne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu

Dodano: 21.01.2022 r.

Wsparcie psychologiczne 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

czytaj dalej

Projekt PFRON pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”

Dodano: 18.01.2022 r.

Trwa rekrutacja do projektu pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”, który jest realizowany przez PFRON we współpracy z ZUS i CIOP. To program przekwalifikowania zawodowego zapewniający uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych wszystkim tym, którzy z powodu choroby lub wypadku utracili możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chcieliby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.

czytaj dalej

OGŁOSZENIE- dzień wolny od pracy

Dodano: 30.12.2021 r.

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 9/2021 Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach z dnia 07 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w 2022 r. ustala się dzień 07 stycznia 2022 roku (piątek) dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w dniu 01 stycznia 2022 roku (sobota).

czytaj dalej

Informacja - pomoc pieniężna udzielana kombatantom i osobom represjonowanym

Dodano: 10.12.2021 r.

Informacja dotycząca pomocy pieniężnej udzielanej kombatantom i osobom represjonowanym.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w programie PFRON pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2022

Dodano: 07.12.2021 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje o możliwości udziału w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2022

czytaj dalej

Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością

Dodano: 19.11.2021 r.

Oddział Podlaski PFRON uruchomił Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON).

czytaj dalej

OGŁOSZENIE- dzień wolny od pracy

Dodano: 18.11.2021 r.

OGŁOSZENIE- dzień wolny od pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

czytaj dalej

Program „Zajęcia klubowe w WTZ” w kolejnym roku realizacyjnym.

Dodano: 22.10.2021 r.

Informujemy, iż zbliża się pierwsza tura naboru wniosków o przyznanie środków finansowych na realizację programu PFRON pn. „Zajęcia klubowe w WTZ” w kolejnym roku realizacyjnym. Nabór dotyczy zajęć klubowych w WTZ, które odbywać się będą przez pełny rok realizacyjny (tj. od 1 lutego 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.).

czytaj dalej

Projekt: „STARTER DLA MŁODYCH”

Dodano: 27.09.2021 r.

Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A w Suwałkach w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Nasza Suwalszczyzna” realizuje od 1 czerwca 2021r. do 30 czerwca 2023r. projekt: „STARTER DLA MŁODYCH” Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020.

czytaj dalej

CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Dodano: 16.09.2021 r.

W załączeniu informacja dotycząca "CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO"

czytaj dalej

Telefon Zaufania Młodych- wsparcie psychologiczne Fundacji ITAKA

Dodano: 01.09.2021 r.

Telefon Zaufania Młodych to projekt dedykowany dzieciom, nastolatkom i młodym dorosłym - do 25 roku życia. Psychologowie oferują wsparcie przez telefon, czat i spotkania online.

czytaj dalej

Rejestr instytucji, podmiotów i organizacji udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Dodano: 05.08.2021 r.

W załączeniu zamieszczamy rejestr instytucji, podmiotów i organizacji udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

czytaj dalej

Informator dotyczący oddziaływań wobec osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 29.07.2021 r.

Informator zawierający dane teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Sejneńskiego realizujących oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie wraz ze wskazaniem ich zakresu.

czytaj dalej

SZKOLENIE DLA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ

Dodano: 22.06.2021 r.

Zapraszamy osoby zainteresowane do udziału w szkoleniu dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.

czytaj dalej

Nieodpłatne korepetycje dla dzieci z rodzin zastępczych.

Dodano: 11.06.2021 r.

Program darmowych korepetycji realizowany jest przez wolontariuszy Ruchu Polska 2050. Inicjatywa ta polega na wspieraniu dzieci z rodzin zastępczych poprzez udzielanie im nieodpłatnych, zdalnych korepetycji ze wszystkich przedmiotów szkolnych.

czytaj dalej

Fundacja Vis Maior zaprasza do udziału w projekcie „KURS NA SAMODZIELNOŚĆ 2021”

Dodano: 11.06.2021 r.

Fundacja Vis Maior zaprasza do udziału w projekcie „KURS NA SAMODZIELNOŚĆ 2021” – podnoszenie samodzielności osób niewidomych w różnych obszarach funkcjonowania.

czytaj dalej

Turnus rehabilitacyjny tylko po szczepieniu lub z ważnym testem przeciw COVID-19

Dodano: 02.06.2021 r.

Jeśli planujesz wyjazd na turnus rehabilitacyjny, pamiętaj o wykonaniu testu w kierunku SARS-CoV-2. Jeśli poddałeś się szczepieniu, wyjedziesz bez dodatkowych warunków.

czytaj dalej

II nabór o przyznanie środków na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

Dodano: 02.06.2021 r.

Nabór dotyczy zajęć klubowych, które mają zostać uruchomione i prowadzone od drugiej połowy roku realizacyjnego (tj. od dnia 1 sierpnia 2021 r. do dnia 31 stycznia 2022 r.), oraz zajęć klubowych w tych WTZ, w których od momentu zakończenia terminu pierwszej tury naboru wystąpień zwiększyła się liczba beneficjentów programu.

czytaj dalej

Projekt „FOLM – Z natury do rynku pracy”.

Dodano: 27.05.2021 r.

Projekt „FOLM – Z natury do rynku pracy” adresowany jest do ludzi młodych w wieku 18-29 lat, niepracujących na umowę o pracę. Zamieszkałych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Liderem projektu jest Centrum Innowacyjnej Edukacji. Projekt przeprowadzany jest na podstawie innowacyjnej metody aktywizacji młodych osób opracowanej przez Uniwersytet w Edynburgu - Outdoor Learning, czyli kształcenie i rozwój osobisty w kontakcie z naturą, dzięki któremu młodzi ludzie, poprzez działania z dala od cywilizacji i codziennych udogodnień, uczą się odnajdywać swoje miejsce w grupie oraz nabierają prawdziwego poczucia własnej wartości, niezbędnego do odnalezienia później swojej drogi w życiu.

czytaj dalej

Wsparcie dla byłych więźniów.

Dodano: 25.05.2021 r.

Stowarzyszenie POSTIS przy współpracy z Centralnym Zarządem Służby Więziennej realizuje projekt pn. "NOWA DROGA - wsparcie dla osób młodych opuszczających zakłady karne lub areszty śledcze".

czytaj dalej

OGŁOSZENIE

Dodano: 23.04.2021 r.

Informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 5/2021 Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach z dnia 20 kwietnia 2021 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w 2021 r. ustala się dzień 4 maja 2021 roku (wtorek) dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w dniu 01 maja 2021 roku (sobota).

czytaj dalej

MOŻLIWOŚĆ KIEROWANIA MEŻCZYZN DO DPS W SEJNACH

Dodano: 14.04.2021 r.

Informujemy, iż Dom Pomocy Społecznej w Sejnach rozszerzył swoją ofertę pomocową o możliwość przyjmowania MĘŻCZYZN.

czytaj dalej

STYPENDIA POMOSTOWE NA I ROK STUDIÓW – NOWA EDYCJA

Dodano: 12.04.2021 r.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Pomostowych.

czytaj dalej

Konkurs MRiPS „Po pierwsze Rodzina!”

Dodano: 12.04.2021 r.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej otwiera drugą edycję konkursu „Po pierwsze Rodzina!”. To projekt, w ramach którego organizacje z trzeciego sektora mogą uzyskać łącznie do 8,4 miliona zł na realizację projektów tworzących przyjazne otoczenie dla rodziny. Nabór wniosków rozpoczął się 9 kwietnia br.

czytaj dalej

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego.

Dodano: 31.03.2021 r.

W załączeniu zamieszczamy Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego.

czytaj dalej

Rejestry placówek udzielających wsparcia i schronienia osobom potrzebującym na terenie województwa podlaskiego.

Dodano: 02.03.2021 r.

W załączeniu zamieszczamy rejestry prowadzone przez Podlaski Urząd Wojewódzki dotyczące placówek udzielających wsparcia i schronienia osobom potrzebującym na terenie województwa podlaskiego.

czytaj dalej

LOKALNY PUNKT POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM W SEJNACH

Dodano: 23.02.2021 r.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT prowadząc Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem i członków ich rodzin, a także świadków i osób im najbliższych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej i wolontarystycznej.

czytaj dalej

Program PFRON „Aktywny samorząd” w 2021 roku

Dodano: 22.02.2021 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że rozpoczyna realizację programu „Aktywny samorząd” w 2021 roku.

czytaj dalej

Wolne miejsca w Domu Pomocy Społecznej w Sejnach

Dodano: 18.02.2021 r.

Informujemy, iż Dom Pomocy Społecznej w Sejnach dysponuje wolnymi miejscami i jest w gotowości na przyjęcie osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

czytaj dalej

Nabór do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Sejneńskim w kadencji 2021-2025.

Dodano: 09.02.2021 r.

Starosta Sejneński informuje o możliwości zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Sejneńskim w kadencji 2021-2025.

czytaj dalej

„Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2021.

Dodano: 11.12.2020 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza do udziału w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2021.

czytaj dalej

OGŁOSZENIE

Dodano: 23.11.2020 r.

Informujemy, iż dzień 24 grudnia 2020 roku (czwartek) będzie dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w dniu 26 grudnia 2020 roku (sobota).

czytaj dalej

PFRON wydłuża terminy na składanie wniosków i realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w Module III

Dodano: 05.11.2020 r.

PFRON wydłuża terminy na składanie wniosków i realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” w Module III

czytaj dalej

Nabór wniosków na realizację programu PFRON „Zajęcia klubowe w WTZ”

Dodano: 28.10.2020 r.

Informujemy, iż zbliża się pierwsza tura naboru wniosków o przyznanie środków finansowych na realizację programu PFRON pn. „Zajęcia klubowe w WTZ”. Dotyczy zajęć klubowych w WTZ, które odbywać się będą przez pełny rok realizacyjny (tj. od 1 lutego 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.).

czytaj dalej

Komunikat w sprawie reorganizacji pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

Dodano: 13.10.2020 r.

W związku z aktualną sytuacją w kraju związaną z pogłębiającą się epidemią koronawirusa –nastąpiła reorganizacja pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach. Od dnia 14 października 2020 r. (środa) Urząd będzie nieczynny dla interesantów do odwołania. Natomiast nie ma przerwy w pracy. Kontakt z pracownikami jest możliwy wyłącznie w formie elektronicznej , telefonicznej lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Działa poczta elektroniczna oraz będzie odbierana poczta tradycyjna.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w projekcie Stowarzyszenia „NASZA SUWALSZCZYZNA”

Dodano: 07.10.2020 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie Stowarzyszenia „NASZA SUWALSZCZYZNA” pt. „POZYTYWNIE ku lepszej przyszłości”.

czytaj dalej

Wydłużony nabór w ramach programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

Dodano: 23.09.2020 r.

Przypominamy o wydłużeniu naboru w ramach programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” do dnia 15 października 2020 r.

czytaj dalej

Projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

Dodano: 09.09.2020 r.

Powiat Sejneński przystąpił do realizacji Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014 – 2020 – Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj dalej

Projekt realizowany przez Bank Żywności pn. „FOLM – Z natury do rynku pracy”

Dodano: 03.09.2020 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym przez Bank Żywności pn. „FOLM – Z natury do rynku pracy”. Projekt adresowany jest do ludzi młodych w wieku 18-29 lat, niepracujących na umowę o pracę i nieuczących się dziennie. Młode osoby powinny mieszkać na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego.

czytaj dalej

Projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Dodano: 11.08.2020 r.

Projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. (POWRÓT DO ZDROWIA, POWRÓT DO PRACY).

czytaj dalej

KOMUNIKAT z dnia 20 lipca 2020 r.

Dodano: 20.07.2020 r.

Z uwagi na częściowe zniesienie ograniczeń związanych z obowiązywaniem na terenie kraju stanu epidemii wynikającego z zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującego zachorowanie na COVID-19, z dniem 20 lipca 2020r. (poniedziałek) wprowadzono nowe zasady obsługi petentów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach z jednoczesnym zachowaniem zasad obsługi i rygorów sanitarnych.

czytaj dalej

Baza teleadresowa organizacji świadczących usługi dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie.

Dodano: 16.07.2020 r.

W załączeniu zamieszczamy bazę teleadresową organizacji świadczących usługi dla osób i rodzin dotkniętych przemocą w rodzinie na terenie województwa podlaskiego.

czytaj dalej

Bezpłatne zajęcia online z programowania, robotyki oraz grafiki komputerowej od podstaw dla dzieci w pieczy zastępczej.

Dodano: 03.07.2020 r.

Fundacja Sarigato prowadzi od kilku lat projekt Hakersi. Jego misją jest wspieranie potrzebujących dzieci z rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo - wychowawczych w rozwoju umiejętności technologicznych mi.in. programowania, robotyki czy grafiki komputerowej.

czytaj dalej

KOMUNIKAT z dnia 29 czerwca 2020 r.

Dodano: 29.06.2020 r.

KOMUNIKAT z dnia 29 czerwca 2020 r.   Mając na celu powstrzymanie rozpowszechniania się i ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem nastąpiła reorganizacja pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach.

czytaj dalej

OGŁOSZENIE

Dodano: 08.06.2020 r.

Informujemy, iż dnia 12 czerwca 2020 r. w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy- sobota (15 sierpnia 2020 r.) Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach będzie nieczynne.

czytaj dalej

Zalecenia dla instytucji pieczy zastępczej i ośrodków wychowawczych związane z epidemią choroby COVID-19

Dodano: 01.06.2020 r.

W związku z etapowym łagodzeniem ograniczeń związanych z epidemią choroby COVID-19 i potrzebą stosownego do sytuacji epidemiologicznej zabezpieczenia dzieci przebywających w pieczy zastępczej (rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka oraz placówki/ośrodki pieczy instytucjonalnej), Państwowa Inspekcja Sanitarna, w konsultacji z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Rzecznikiem Praw Dziecka opracowała Zalecenia dla instytucji szeroko rozumianej pieczy zastępczej i ośrodków wychowawczych dotyczące możliwości zapobiegania szerzeniu się koronawirusa z dnia 24 maja br (zalecenia w załączeniu).

czytaj dalej

Kolejny nabór do programu PFRON pn. „Zajęcia klubowe w WTZ”.

Dodano: 27.05.2020 r.

Nabór dotyczy zajęć klubowych, które mają zostać uruchomione i prowadzone od drugiej połowy roku realizacyjnego (tj. od dnia 1 sierpnia 2020 r. do dnia 31 stycznia 2021 r.), oraz zajęć klubowych w tych WTZ, w których od momentu zakończenia terminu pierwszej tury naboru wystąpień zwiększyła się liczba beneficjentów programu.

czytaj dalej

Baza teleadresowa podmiotów udzielających wsparcia i pomocy w sytuacji kryzysowej.

Dodano: 26.05.2020 r.

W załączeniu zamieszczamy bazę teleadresową podmiotów i organizacji udzielających wsparcia i pomocy osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej.

czytaj dalej

Poradnik "OSOBISTY PLAN AWARYJNY"dla osób doświadczających przemocy domowej.

Dodano: 05.05.2020 r.

Informujemy, iż Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertkami Centrum Praw Kobiet, Fundacji Feminoteka i Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ opracowało nową publikację pn. „Osobisty plan awaryjny” – poradnik zawierający praktyczne porady dla osób zagrożonych przemocą i użyteczne dane teleadresowe oraz informacje jak osoby, które obawiają się przemocy mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zniwelować potencjalne ryzyko.

czytaj dalej

Program Stypendiów Pomostowych dla wychowanków rodzin zastępczych.

Dodano: 30.04.2020 r.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w programie pn. „Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów. Program adresowany jest zdolnych, ambitnych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować. Wysokość stypendium w roku akademickim 2020/2021 wynosi 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

czytaj dalej

Edukacyjny program zawodowy skierowany do podopiecznych opuszczających domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej.

Dodano: 23.04.2020 r.

Uniwersytet Sukcesu Fundacja Digital University zaprasza do udziału w programie zawodowym skierowanm do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Program skupia się głównie na podopiecznych opuszczających domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz osobach znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej.

czytaj dalej

Wykaz jednostek udzielających wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie na terenie województwa podlaskiego w związku z COVID-19

Dodano: 23.04.2020 r.

W załączeniu zamieszczamy wykaz jednostek udzielających wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie na terenie województwa podlaskiego w związku z COVID-19

czytaj dalej

Pomoc PFRON dla osób niepełnosprawnych w związku z epidemią koronawirusa.

Dodano: 09.04.2020 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. W ramach Modułu III tego programu wprowadzona została możliwość uzyskania pomocy finansowej w związku z wystąpieniem w Polsce, zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii.

czytaj dalej

Wsparcie psychologiczne osobom w trudnej sytuacji.

Dodano: 25.03.2020 r.

Informujemy, iż osoby znajdujące się w trudnej sytuacji w związku z poddaniem się izolacji, nadzorowi epidemiologicznemu czy kwarantannie spowodowanej rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19, mogą telefonicznie skorzystać ze wsparcia psychologicznego organizowanego przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Sejnach: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 12.00 pod nr telefonu: 609 208 371.

czytaj dalej

Komunikat w sprawie reorganizacji pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

Dodano: 16.03.2020 r.

KOMUNIKAT Mając na celu powstrzymanie rozpowszechniania się i ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem nastąpiła reorganizacja pracy Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie w Sejnach. Od dnia 16 marca 2020 r. (poniedziałek) PCPR w Sejnach będzie nieczynne dla klientów do odwołania. Kontakt z pracownikami jest możliwy wyłącznie w formie elektronicznej, telefonicznej, lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

czytaj dalej

III Ogólnopolski Bieg Przełajowy MAM w SOBIE SIŁĘ - RUN for UNITY

Dodano: 02.03.2020 r.

Fundacja Podaj Dobro we współpracy z Fundacją Mariapoli, Stowarzyszeniem Truchtacz.pl, Starostwem Powiatowym, Gminą Wilga oraz wieloma organizacjami pozarządowymi organizuje 16 maja 2020 r. w Trzciance gm. Wilga, ŚWIĘTO RODZINY, w ramach którego zostanie przeprowadzony III Ogólnopolski Bieg Przełajowy MAM w SOBIE SIŁĘ - RUN for UNITY. Zaproszenie kierowane jest szczególnie do wychowanków pieczy zastępczej.

czytaj dalej

Program „Aktywny samorząd” 2020

Dodano: 24.02.2020 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach przystąpiło do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych- „Aktywny Samorząd” w 2020 roku

czytaj dalej

Stypendia dla osób opiekujących się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym.

Dodano: 07.02.2020 r.

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o stypendia Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków potrwa do 5 marca br.

czytaj dalej

Nieodpłatna pomoc prawna, psychologiczna, materialna i rzeczowa osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Dodano: 05.02.2020 r.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT prowadząc Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem i członków ich rodzin, a także świadków i osób im najbliższych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej i wolontarystycznej.

czytaj dalej

W dniu 20 stycznia 2020 r. ogłoszony został konkurs ofert w ramach programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Od zależności ku samodzielności" – edycja 2020 r.

Dodano: 28.01.2020 r.

Celem głównym Programu jest umożliwienie osobom z zaburzeniami psychicznymi przezwyciężenie trudnej sytuacji życiowej w jakiej się znalazły, której własnym staraniem, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości nie są w stanie samodzielnie pokonać.

czytaj dalej

Zapraszamy do kolejnej edycji programu „Zobacz Lepszą Przyszłość”

Dodano: 17.01.2020 r.

Zobacz Lepszą Przyszłość to unikalny, ogólnopolski program profilaktyki wad wzroku wśród dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji. Głównym założeniem i celem Programu jest wyposażenie w BEZPŁATNE OKULARY podopiecznych m.in. z placówek: instytucjonalnej pieczy zastępczej, rodzinnej pieczy zastępczej każdego typu, wsparcia dziennego oraz stowarzyszeń wspierających dzieci z całej Polski.

czytaj dalej

Możliwość złożenia wniosków na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych oraz przedmiotów ortopedycznych za pośrednictwem systemu SOW.

Dodano: 15.01.2020 r.

Informujemy, że istnieje możliwość składania części wniosków o dofinansowanie zadań ze środków PFRON- online - za pośrednictwem systemu SOW. Od dnia 1 stycznia br. zostały aktywowane nabory wniosków na dofinansowanie udziału w turnusach rehabilitacyjnych oraz przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych.

czytaj dalej

HARMONOGRAM DUŻURÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ W 2020 r.

Dodano: 13.01.2020 r.

HARMONOGRAM DYŻURÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ, NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO w tym MEDIACJI NA TERENIE POWIATU SEJNEŃSKIEGO W 2020 r.

czytaj dalej

Program Stypendialny „Moja Przyszłość” dla wychowanków pieczy zastępczej.

Dodano: 30.12.2019 r.

Towarzystwo Nasz Dom ogłasza Program Stypendialny skierowany do dzieci i młodzieży przebywającej w rodzinnych formach opieki zastępczej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz usamodzielnionych wychowanków.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2020.

Dodano: 17.12.2019 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza do udziału w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2020.

czytaj dalej

„Fundacja Vis Maior” zaprasza do udziału w ogólnopolskim projekcie „Kurs na samodzielność 2019” dofinansowanym ze środków PFRON.

Dodano: 11.12.2019 r.

Projekt ma na celu podnoszenie samodzielności osób niewidomych w różnych obszarach funkcjonowania. Projekt skierowany do osób dorosłych z całej Polski. W ramach projektu odbędzie się szkolenie z zakresu rehabilitacji zaawansowanej ( „szkoła zimowa”) w terminie 9.02.2020. - 29.02.2020. w Warszawie.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym przez Agencję Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach

Dodano: 28.11.2019 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym przez Agencję Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach.

czytaj dalej

„Zajęcia klubowe w WTZ” na rok 2020-2021

Dodano: 23.10.2019 r.

Informujemy, iż w terminie od 1 listopada do 30 listopada 2019 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił I turę naboru wystąpień o przyznanie środków finansowych na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”. Nabór dotyczy zajęć klubowych, które odbywać się będą przez pełen rok realizacyjny (12 miesięcy) tzn. od 01 lutego 2020 roku do 31 stycznia 2021 roku.

czytaj dalej

Projekt- aktywizacja zawodowa i włączenie społeczne osób niewidomych i słabo widzących.

Dodano: 15.10.2019 r.

Fundacja Ari Ari oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w projekcie, którego celem jest aktywizacja zawodowa i włączenie społeczne osób niewidomych i słabo widzących zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

czytaj dalej

Dofinansowanie do inwestycji zapewniających dostępność do wielorodzinnych lokali zamieszkiwanych przez osoby niepełnosprawne.

Dodano: 11.10.2019 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w porozumieniu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił „Program wyrównywania różnic między regionami III” w ramach którego uruchomiony został obszar A- zapewnienie dostępności w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w których zamieszkują osoby niepełnosprawne.

czytaj dalej

Program „Wiem, że warto się uczyć” dla wychowanków pieczy zastępczej.

Dodano: 23.08.2019 r.

Fundacja Polki Mogą Wszystko (do niedawna Fundacja Przyjaciółka) oraz firma Henkel Polska inicjują już 12-stą edycję programu „Wiem, że warto się uczyć”, w ramach którego przyznawane są stypendia finansowe wychowankom przebywających we wszystkich formach pieczy zastępczej. Łącznie, we wszystkich dotychczasowych edycjach, wsparcie finansowe otrzymało 325 uczniów. W tegorocznej edycji zostanie przyznanych 27 stypendiów.

czytaj dalej

Projekt „Aktywna integracja 60 osób z niepełnosprawnością z woj. podlaskiego, szansą na aktywność i zatrudnienie – edycja II”

Dodano: 23.08.2019 r.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” od 1 lipca 2019 roku realizuje projekt „Aktywna integracja 60 osób z niepełnosprawnością z woj. podlaskiego, szansą na aktywność i zatrudnienie – edycja II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

czytaj dalej

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wiedza i umiejętności krokiem do aktywności”

Dodano: 23.08.2019 r.

Fundacja Ari Ari oraz Polski Związek Niewidomych Okręg Podlaski serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w projekcie pt. „Wiedza i umiejętności krokiem do aktywności”, którego celem jest aktywizacja zawodowa i włączenie społeczne osób niewidomych i słabo widzących zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

czytaj dalej

Program „DOBRY START” dla dzieci i osób objętych pieczą zastępczą w 2019 r.

Dodano: 01.08.2019 r.

Dzieci, osoby o których mowa w art. 37 ust.2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, umieszczone w pieczy zastępczej (rodzinie zastępczej, rodzinnym domu dziecka, placówce opiekuńczo-wychowawczej, regionalnej placówce piekuńczo -terapeutycznej) oraz osoby usamodzielniane o których mowa w ww ustawie, otrzymają dodatkowe jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. Świadczenie „dobry start” przysługuje wszystkim uczniom rozpoczynającym rok szkolny bez względu na dochód rodziny.

czytaj dalej

Możliwość dofinansowania zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym w ramach programu „Aktywny samorząd”.

Dodano: 23.07.2019 r.

Zgodnie z Uchwałą Zarządu PFRON z dnia 17 lipca 2019 r. zmodyfikowane zostały Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2019r., które dodały możliwość dofinansowania zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby z dysfunkcjami uniemożliwiającymi samodzielne poruszanie się za pomocą ręcznego wózka inwalidzkiego.

czytaj dalej

Rejestr placówek udzielających pomocy i wsparcia w formie poradnictwa oraz zapewnienia schronienia na terenie województwa podlaskiego.

Dodano: 12.07.2019 r.

W załączeniu zamieszczamy rejestry placówek udzielających pomocy i wsparcia w formie poradnictwa oraz zapewnienia schronienia na terenie województwa podlaskiego.

czytaj dalej

Druga tura naboru wniosków na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

Dodano: 27.05.2019 r.

Informujemy, iż w terminie od 1 czerwca 2019 r. do dnia 30 czerwca 2019 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ogłosił drugą turę naboru wystąpień o przyznanie środków finansowych na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w projekcie Fundacji Vis Maior „Kurs na samodzielność 2019”

Dodano: 15.05.2019 r.

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie Fundacji Vis Maior pn. „Kurs na samodzielność 2019” dofinansowanym ze środków PFRON. Projekt ma na celu podnoszenie samodzielności osób niewidomych w różnych obszarach funkcjonowania. W ramach projektu odbędzie się szkolenie z zakresu rehabilitacji podstawowej ( „szkoła jesienna”) w terminie 9.09.2019. - 4.10.2019 w Warszawie. Udział w szkoleniu kosztuje maksymalnie 250 złotych.

czytaj dalej

„Aktywny samorząd” w 2019 roku

Dodano: 24.04.2019 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach rozpoczyna realizację programu „Aktywny samorząd” w 2019 roku w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

czytaj dalej

Obóz socjoterapeutyczny dla wychowanków pieczy zastępczej.

Dodano: 18.04.2019 r.

Fundacja po DRUGIE ogłasza nabór na kolejną edycję obozu socjoterapeutycznego OSA, łączącego zadania edukacyjne z zabawą. W programie codzienne zajęcia grupowe, możliwość pracy indywidualnej, atrakcyjne wycieczki oraz zajęcia sportowe – wszystko w pięknym, otoczeniu Tatr.

czytaj dalej

Program Stypendiów Pomostowych dla młodych ludzi ze wsi i małych miast (w tym wychowanków pieczy zastępczej) w celu zdobycia wyższego wykształcenia.

Dodano: 29.03.2019 r.

Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów, pochodzących ze wsi i małych miast (do 20 tys. mieszkańców), którzy uzyskali co najmniej 90 punktów z egzaminów pisemnych na maturze, dostaną się na I rok stacjonarnych studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w polskich publicznych uczelniach akademickich i spełnią pozostałe warunki określone w regulaminie. W ramach Programu oferujemy stypendium na I rok studiów w wysokości 5000 zł wypłacane w 10 miesięcznych ratach. Na kolejnych latach studiów pomoc w ramach programu adresowana jest do stypendystów osiągających dobre wyniki w nauce.

czytaj dalej

Program "Uniwersytet Sukcesu" dla wychowanków pieczy zastępczej.

Dodano: 29.03.2019 r.

Fundacja Digital University rozpoczęła pierwszą edycję programu "Uniwersytet Sukcesu". Jest to darmowy program edukacyjno-zawodowy kierowany do dziewcząt w przedziale wiekowym 17-24 lata, które są lub były wychowankami domów dziecka, pochodzą z rodzin zastępczych albo objęte są opieką świetlic środowiskowych.

czytaj dalej

Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Dodano: 28.03.2019 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 8 lutego 2017 r. w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017- 2022 (Dz. U. z 2017 r. poz. 458), w załączeniu zamieszczamy Przewodnik informujący o lokalnie dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

czytaj dalej

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA

Dodano: 19.03.2019 r.

Zgodnie z art. 8a ust. 4 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017r. poz. 2030 z póz.zm.), w załączeniu zamieszczamy listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa.

czytaj dalej

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym.

Dodano: 04.03.2019 r.

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym.

czytaj dalej

Nabór do Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Sejneńskim.

Dodano: 01.03.2019 r.

W celu uzupełnienia składu Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Sejneńskim ze względu na rezygnację jednej osoby, organizacje pozarządowe, fundacje oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego (powiatów i gmin), działające na terenie Powiatu Sejneńskiego, mogą zgłaszać po jednym przedstawicielu na członka Rady.

czytaj dalej

Podział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w roku 2019

Dodano: 01.03.2019 r.

Uchwałą Nr V/39/2019 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie określenia zadań powiatu realizowanych w roku 2019 w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dokonano podziału środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej na rok bieżący.

czytaj dalej

Informator dotyczący podmiotów realizujących oddziaływania korekcyjno edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 25.02.2019 r.

Informator zawierający dane teleadresowe podmiotów oraz organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Sejneńskiego, a także zakres realizowanych przez nie oddziaływań w szczególności korekcyjno- edukacyjnych wobec osób stosujących przemoc w rodzinie.

czytaj dalej

LOKALNY PUNKT POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM W SEJNACH

Dodano: 12.02.2019 r.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT prowadząc Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem i członków ich rodzin, a także świadków i osób im najbliższych do skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, materialnej, rzeczowej i wolontarystycznej.

czytaj dalej

HARMONOGRAM DUŻURÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO NA TERENIE POWIATU SEJNEŃSKIEGO w 2019r.

Dodano: 08.02.2019 r.

HARMONOGRAM DUŻURÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ I NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO NA TERENIE POWIATU SEJNEŃSKIEGO w 2019r.

czytaj dalej

Bezpłatny projekt skierowany do wychowanków pieczy zastępczej.

Dodano: 08.02.2019 r.

Fundacja Możesz ITy wraz z Partnerami uruchamia trzecią edycję bezpłatnego, ogólnopolskiego projektu, dzięki któremu wychowankowie pieczy zastępczej zdobywają zawód programisty lub testera aplikacji.

czytaj dalej

Lista podmiotów świadczących pomoc osobom opuszczającym jednostki penitencjarne na terenie województwa podlaskiego.

Dodano: 28.12.2018 r.

W załączeniu znajduje się lista podmiotów świadczących pomoc osobom opuszczającym jednostki penitencjarne na terenie województwa podlaskiego.

czytaj dalej

Program Stypendialny skierowany do dzieci i młodzieży przebywającej w rodzinnych formach opieki zastępczej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz usamodzielnionych wychowanków.

Dodano: 27.12.2018 r.

Towarzystwo Nasz Dom ogłasza Program Stypendialny skierowany do dzieci i młodzieży przebywającej w rodzinnych formach opieki zastępczej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz usamodzielnionych wychowanków.

czytaj dalej

Zapraszamy do uczestnictwa w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2019

Dodano: 04.12.2018 r.

Wnioski dotyczące obszarów B, C, D, F i G programu przyjmowane będą w terminie Od dnia 30 listopada 2018 r. do dnia 14 lutego 2019 roku. Wnioski dotyczące obszaru E programu przyjmowane będą w terminie od dnia 30 listopada 2018 r. do dnia 31 października 2019 roku. W przypadku obszarów programu B, C, D, F i G projektodawca składa wniosek do właściwego samorządu powiatowego. W przypadku obszaru E programu projektodawca składa wniosek bezpośrednio do właściwego Oddziału PFRON.

czytaj dalej

Projekt pn. „CEMS Chance” dla wychowanków pieczy zastepczej.

Dodano: 07.11.2018 r.

CEMS Chance to 4-dniowy cykl warsztatów, skierowany do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej czy zdrowotnej. Projekt jest kierowany w szczególności do młodzieży z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

czytaj dalej

PROGRAM DLA MŁODZIEŻY Z PIECZY ZASTEPCZEJ.

Dodano: 17.10.2018 r.

Towarzystwo Nasz Dom we współpracy z DPD Polska Sp. z o.o .ogłasza trzecią edycję programu Kierunek Samodzielność. W ramach projektu zdolni uczniowie przebywający w instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej i uczący się w ostatnich klasach liceów, techników i szkół zawodowych mogą ubiegać się o uczestnictwo w kursach, które przybliżą spełnienie ich zawodowych marzeń.

czytaj dalej

Zajęcia korekcyjno- edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 13.09.2018 r.

Zapraszamy do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia rozpoczną się w okresie wrzesień/październik br. po zebraniu odpowiedniej ilości uczestników. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zapraszamy do PCPR w Sejnach w godzinach 7:30- 15:30 (do Pani Jolanty Marcinkiewicz, pok. nr 2).

czytaj dalej

Wykaz instytucji, podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Dodano: 13.07.2018 r.

Wykaz instytucji, podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie- zaktualizowany w 2018 r.

czytaj dalej

Zaproszenie na szkolenie „ABC Ekonomii Społecznej” Sejny, 9 lipca 2018 r.

Dodano: 26.06.2018 r.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach zaprasza wszystkie zainteresowane osoby z terenu Powiatu Sejneńskiego do udziału w szkoleniu pn. „ABC ekonomii społecznej„ organizowanym w ramach projektu „Podlaskie Centrum Ekonomii Społecznej”, które odbędzie się w dniu 9 lipca 2018 r. w Karczmie Litewskiej w Sejnach od godz. 9.00.

czytaj dalej

Program „Dobry Start” dla rodzin zastępczych.

Dodano: 21.06.2018 r.

Świadczenie dobry start w wysokości 300 zł przysługuje również rodzinom zastępczym- raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

czytaj dalej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach serdecznie zaprasza rodziny zastępcze do udziału w II Podlaskim Pikniku Zawodowym w ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Dodano: 25.05.2018 r.

Piknik odbędzie się d dniu 10 czerwca b.r. (niedziela) w godzinach 12:00 – 16:00 w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Organizatorem Pikniku jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku we współpracy z Fundacją „Program Pierwsza Praca” z Warszawy, Caritas Archidiecezji Białostockiej oraz Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

czytaj dalej

Warsztaty dla wychowanków pieczy zastępczej oraz pochodzących z małych miejscowości lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej czy zdrowotnej.

Dodano: 06.04.2018 r.

CEMS Chance to 4-dniowy cykl warsztatów, skierowany do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej czy zdrowotnej. Szczególnie zapraszamy do udziału w projekcie młodzież z rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w licznych szkoleniach, warsztatach i panelach motywacyjnych, które mają na celu pomóc im m.in. w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju. Najbliższa, jedenasta już edycja projektu, odbędzie się w dniach terminie 15-18 maja 2018 r. r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

czytaj dalej

Grupa wsparcia dla osób w kryzysie.

Dodano: 06.04.2018 r.

Informujemy, że Sejneńskie Towarzystwo Oświatowo- Społeczne, prowadzi nabór osób chętnych do udziału w grupie wsparcia dla osób w kryzysie. Zajęcia odbywać się będą 1 raz w tygodniu w godzinach popołudniowych, w Sali Teatralnej ZSO w Sejnach. Zajęcia rozpoczną się po zebraniu odpowiedniej ilości osób chętnych.

czytaj dalej

Kolonie dla dzieci w wieku od 11 do 16 lat pochodzących z rodzin korzystających z pomocy społecznej.

Dodano: 23.03.2018 r.

Caritas Diecezji Ełckiej przyjmuje zgłoszenia na wypoczynek letni dla dzieci zamieszkujących na terenie diecezji ełckiej. uczestnikami mogą być dzieci w wieku od 11 do 16 lat, które pochodzą z rodzin korzystających z pomocy ośrodków pomocy społecznej oraz Centrów Pomocy Rodzinie.

czytaj dalej

Konkurs literacki skierowany m. in. do dziewcząt z rodzin zastępczych.

Dodano: 23.03.2018 r.

Fundacja po DRUGIE wraz z partnerami – firmą kosmetyczną BANDI oraz Stowarzyszeniem Ladies First ogłosiła konkurs literacki skierowany przede wszystkim do dziewcząt przebywających w placówkach – domach dziecka, młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich oraz dla dziewcząt z rodzin zastępczych. Prace można nadsyłać do 30 kwietnia 2018 r.

czytaj dalej

Podział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w roku 2018.

Dodano: 07.03.2018 r.

Uchwałą Nr XLI/218/2018 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 02 marca 2018 r. w sprawie określenia zadań powiatu realizowanych w roku 2018 w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonano podziału środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w roku 2018.

czytaj dalej

"Aktywny samorząd" w 2018 r.

Dodano: 02.03.2018 r.

Informujemy, iż w związku z przystąpieniem Powiatu Sejneńskiego do realizacji pilotażowego Programu „AKTYWNY SAMORZĄD” w roku 2018 finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wnioski dot. udziału w w/w programie przyjmowane będą w terminach: Moduł I od dnia 03.04.2018 r. do 30.08.2018 r. Moduł II od dnia 05.03.2018 r do 30.03.2018 r. (I termin - rok akademicki 2017/2018) od dnia 01.09.2018 r. do 10.10.2018 r. (II termin - rok akademicki 2018/2019)

czytaj dalej

Bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, finansowa i wolontarystyczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Dodano: 01.03.2018 r.

Centrum Aktywności Społecznej „PRYZMAT” w Suwałkach prowadzi w województwie podlaskim Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Pomoc skierowana jest do osób pokrzywdzonych przestępstwem i członków ich rodzin, a także świadków i osób im najbliższych. Na podstawie podpisanego porozumienia, z w/w pomocy mogą skorzystać mieszkańcy Powiatu Sejneńskiego.

czytaj dalej

Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach prowadzi nabór do projektu „Aktywna integracja szansą na przyszłość”.

Dodano: 01.03.2018 r.

Projekt skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz zamieszkujących /w rozumieniu Kodeksu Cywilnego/ powiaty: m. Suwałki , suwalski, augustowski i sejneński.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 05.02.2018 r.

Zajęcia rozpoczną się w okresie luty/marzec br. po zebraniu odpowiedniej ilości uczestników. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zapraszamy do PCPR w Sejnach w godzinach 7:30- 15:30 (do Pani Jolanty Marcinkiewicz, pok. nr 2).

czytaj dalej

Nieodpłatna pomoc prawna.

Dodano: 12.01.2018 r.

Zapraszamy do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej w 2018 roku. W Powiecie Sejneńskim działają dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej położone: w Sejnach w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Piłsudskiego 34, parter, pokój nr 1. w Puńsku w budynku internatu przy Liceum Ogólnokształcącym im. 11 Marca z Litewskim Językiem Nauczania, parter, pokój nr 21 (wejście od ulicy 11 Marca)

czytaj dalej

Dzień 02 stycznia 2018 r. dniem wolnym od pracy.

Dodano: 15.12.2017 r.

Uprzejmie informuję, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/2017 Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach z dnia 15 grudnia 2017 r. dzień 02 stycznia 2018 r. (wtorek) został wyznaczony dniem wolnym od pracy dla pracowników PCPR w Sejnach za święto przypadające w dniu wolnym od pracy – sobota (06 styczeń 2018 r.)

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji „FAR”: „Aktywna integracja 80 osób z niepełnosprawnością znaczną i sprzężoną z woj. podlaskiego, szansą na aktywnoś

Dodano: 20.11.2017 r.

Zapraszamy do udziału w projekcie realizowanym przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji „FAR”: „Aktywna integracja 80 osób z niepełnosprawnością znaczną i sprzężoną z woj. podlaskiego, szansą na aktywność i zatrudnienie” w ramach Regionalnego Programu Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Rekrutacja prowadzona jest do 31.05.2018 z możliwością przedłużenia do 31.08.2018 roku.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w projekcie pn. „Gotowi na zmiany!” realizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku.

Dodano: 30.10.2017 r.

Projekt „Gotowi na zmiany!” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 Oś priorytetowa VII: Poprawa spójności społecznej Działanie 7.1 Rozwój działań aktywnej integracji. Wnioskodawcą jest Powiat Suwalski z siedzibą w Suwałkach. Realizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku. Okres realizacji wsparcia: 01 października 2017 roku – 31 września 2019 roku.

czytaj dalej

Specjalistyczne poradnictwo psychologiczne dla rodzin zastępczych.

Dodano: 25.10.2017 r.

Przypominamy, iż osoby pełniące funkcję rodziny zastępczej, a także dzieci umieszczone pod ich opieką mogą korzystać z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego. Porady odbywają się w siedzibie PCPR w godzinach popołudniowych. W celu skorzystania z porad prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania.

czytaj dalej

„Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2018

Dodano: 25.10.2017 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2018.

czytaj dalej

Nowa druk legitymacji osób niepełnosprawnych

Dodano: 24.10.2017 r.

Od 1 sierpnia br. legitymacje osób niepełnosprawnych są przyznawane i wydawane na nowych zasadach. To nie jedyna zmiana. Z dniem 1 września weszły w życie przepisy zmieniające wygląd wzoru legitymacji. Wydane wcześniej legitymacje zachowają jednak ważność i nie będzie potrzeby ich wymiany.

czytaj dalej

Projekt „Fabryka Młodego Pracownika”

Dodano: 19.10.2017 r.

Stowarzyszenie Europartner AKIE ogłasza nabór osób w ramach projektu: „Fabryka Młodego Pracownika” dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

czytaj dalej

Projekt dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo oraz osób niepełnosprawnych- szczegóły w załączonym plakacie.

Dodano: 16.10.2017 r.

Projekt dla osób bezrobotnych, biernych zawodowo oraz osób niepełnosprawnych- szczegóły w załączonym plakacie.

czytaj dalej

Towarzystwo Nasz Dom oraz DPD Polska ogłaszają drugą edycję programu „Kierunek Samodzielność” dla wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Dodano: 25.09.2017 r.

Towarzystwo Nasz Dom oraz DPD Polska ogłaszają drugą edycję programu „Kierunek Samodzielność”, w ramach którego zdolni uczniowie przebywający w instytucjonalnej i rodzinnej pieczy zastępczej i uczący się w ostatnich klasach liceów, techników i szkół zawodowych mogą ubiegać się o uczestnictwo w kursach, które przybliżą spełnienie ich zawodowych marzeń.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 08.09.2017 r.

Zapraszamy do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia rozpoczną się w miesiącu wrześniu br. po zebraniu odpowiedniej ilości uczestników. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zapraszamy do PCPR w Sejnach w godzinach pracy tj. 7:30- 15:30 (do Pani Jolanty Marcinkiewicz, pok. nr 2).

czytaj dalej

Awaria lini telefonicznej.

Dodano: 27.06.2017 r.

Informujemy, iż mamy chwilową awarię linii telefonicznej (87 5173415). Prosimy o kontakt pod nr: 87 5173 902 87 5173 903 87 5173 904

czytaj dalej

Podlaski Piknik Zawodowy skierowany do wychowanków pieczy zastępczej z terenu województwa podlaskiego.

Dodano: 11.05.2017 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, iż Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku wspólnie z Fundacją „Program Pierwsza Praca” z Warszawy, organizuje Podlaski Piknik Zawodowy skierowany do wychowanków pieczy zastępczej z terenu województwa podlaskiego.

czytaj dalej

"Aktywny samorząd" w 2017 r.

Dodano: 08.05.2017 r.

W związku z przystąpieniem Powiatu Sejneńskiego do realizacji pilotażowego Programu „AKTYWNY SAMORZĄD” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informujemy, iż wnioski dot. udziału w w/w programie będą przyjmowane: Modułu I – od 08.05.2017r. do dnia 30 sierpnia 2017r. Modułu II – od 01.09.2017r. do dnia 10 października 2017r.

czytaj dalej

Bezpłatne kursy programowania dla pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej.

Dodano: 28.04.2017 r.

Fundacja EY jako partner programu „Możesz ITy” zaprasza pełnoletnich wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych do udziału w pełnym, bezpłatnym kursie programowania, dzięki któremu zdobędą zawód.

czytaj dalej

Koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Sejnach

Dodano: 17.03.2017 r.

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 6/2017 Starosty Sejneńskiego z dnia 13 marca 2017 r. miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Sejnach od dnia 01 kwietnia 2017 r. wynosić będzie 3.100 zł.

czytaj dalej

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Dodano: 17.03.2017 r.

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Nabór wniosków trwa do 9 kwietnia br. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl

czytaj dalej

Zapraszamy wychowanków pieczy zastępczej do udziału w projekcie: pn. „Wsparcie wychowanków na drodze ku samodzielności”

Dodano: 16.03.2017 r.

Udział w projekcie mogą wziąć osoby w wieku 15-29 lat opuszczające różne formy pieczy zastępczej (rodzinną lub instytucjonalną)- do roku po opuszczeniu pieczy. Osoby te nie powinny uczyć się stacjonarnie (dziennie)- mogą zaocznie oraz nie powinny pracować.

czytaj dalej

Podział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w roku 2017.

Dodano: 06.03.2017 r.

Uchwałą Nr XXVIII/161/2017 Rady Powiatu Sejneńskiego z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie określenia zadań powiatu realizowanych w roku 2017 w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonano podziału środków PFRON na zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

czytaj dalej

Bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, finansowa i wolontarystyczna osobom pokrzywdzonym. przestępstwem.

Dodano: 27.02.2017 r.

Na podstawie podpisanego porozumienia z Centrum Aktywności Społecznej „PRYZMAT” w Suwałkach, mieszkańcy Powiatu Sejneńskiego pokrzywdzeni przestępstwem mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, finansowej i wolontarystycznej.

czytaj dalej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach serdecznie zaprasza rodziny zastępcze do uczestnictwa w grupie wsparcia.

Dodano: 27.02.2017 r.

Pierwsze spotkanie w roku bieżącym odbędzie się w dniu 14 marca 2017 r. o godzinie 15:30 w sali konferencyjnej przy PCPR.

czytaj dalej

Kampania informacyjna "Bezpieczny i Aktywny Senior"

Dodano: 21.02.2017 r.

W dniu 15 grudnia 2016 r. Pani Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zainaugurowała kampanię „Bezpieczny i Aktywny Senior”, która ma na celu pobudzenie świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa i aktywności sportowej, społecznej, edukacyjnej i kulturalnej osób starszych.

czytaj dalej

Wolne miejsca w Dom Pomocy Społecznej w Sejnach

Dodano: 08.02.2017 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, iż Dom Pomocy Społecznej w Sejnach dysponuje 4 wolnymi miejscami. Miesięczny koszt utrzymania mieszkańca wynosi obecnie 2.950 zł.

czytaj dalej

INFOLINIA Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "NIEBIESKA LINIA"

Dodano: 04.01.2017 r.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "NIEBIESKA LINIA" oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie poprzez: - Infolinię: – 800 – 120 – 002

czytaj dalej

Konkurs MRPiPS: "Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi" - edycja 2017

Dodano: 29.12.2016 r.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił otwarty konkurs ofert w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi ” i zaprasza do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów z zakresu pomocy społecznej skierowanej do osób z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza osób chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo. Oferty konkursowe należy przesłać do Wydziału Polityki Społecznej właściwego Urzędu Wojewódzkiego do dnia 16 stycznia 2017 r.

czytaj dalej

Mikołajki dla rodzin zastępczych - 09 grudnia 2016r.

Dodano: 06.12.2016 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach wraz ze Stowarzyszeniem „FAMILIA” oraz Stowarzyszeniem „ORIGO” serdecznie zaprasza rodziny zastępcze wraz z dziećmi z terenu Powiatu Sejneńskiego na „Mikołajki” połączone z warsztatami edukacyjnymi.

czytaj dalej

„Program wyrównywania różnic między regionami III 2017”

Dodano: 01.12.2016 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w programie pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2017 ogłoszonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

czytaj dalej

Zapraszamy rodziny zastępcze do udziału w szkoleniu pt.: „Trudne zachowania dzieci i młodzieży z perspektywy Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach”

Dodano: 01.12.2016 r.

Zapraszamy rodziny zastępcze do udziału w szkoleniu pt.: „Trudne zachowania dzieci i młodzieży z perspektywy Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach”, które odbędzie się w dniu 02 grudnia 2016r. od godziny 15:00 (6 godzin dydaktycznych).

czytaj dalej

SZKOLENIE DLA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ

Dodano: 02.09.2016 r.

Zapraszamy osoby zainteresowane do udziału w szkoleniu dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Szkolenie realizowane będzie w okresie październik - grudzień br. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (łącznie 13 spotkań) w godzinach dostosowanych do możliwości uczestników. Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2016r.

czytaj dalej

Zapraszamy do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 19.08.2016 r.

Zapraszamy do udziału w zajęciach korekcyjno- edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia rozpoczną się w miesiącu wrześniu br. po zebraniu odpowiedniej ilości uczestników. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach zapraszamy do zgłoszenia się w PCPR w Sejnach w godzinach pracy tj. 7:30- 15:30 (do Pani Jolanty Marcinkiewicz, pok. nr 2).

czytaj dalej

Nabór do projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach.

Dodano: 22.06.2016 r.

Agencja Rozwoju Regionalnego ARES S.A. w Suwałkach, w związku z realizacją projektu pn. „Nowe kwalifikacje – lepsze perspektywy” poszukuje kandydatów na uczestników projektu. Rekrutacja trwa od 01.06.2016 r. do 31.07.2016 r.

czytaj dalej

Wolne miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Sejnach

Dodano: 01.06.2016 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że posiadamy wolne miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Sejnach – miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w 2016 roku zgodnie z zarządzeniem nr 4/2016 Starosty Sejneńskiego z dnia 22 marca 2016r. wynosi 2.950 zł

czytaj dalej

Oddziaływania korekcyjno- edukacyjne dla sprawców przemocy w rodzinie w 2016r.

Dodano: 09.05.2016 r.

Dane teleadresowe podmiotu realizującego oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie.

czytaj dalej

„PROGRAM WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI III” W ROKU 2016

Dodano: 11.03.2016 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w programie pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w roku 2016, ogłoszonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

czytaj dalej

"Aktywny samorząd" w 2016 r.

Dodano: 04.03.2016 r.

W związku z przystąpieniem Powiatu Sejneńskiego do realizacji pilotażowego Programu „AKTYWNY SAMORZĄD”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informujemy, iż wnioski dot. udziału w w/w programie przyjmowane będą od dnia 04.03.2016r.

czytaj dalej

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROGRAMU „RODZINA 500+”

Dodano: 01.03.2016 r.

Osoby zainteresowane świadczeniem wychowawczym zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Programu „Rodzina 500+” zamieszczonymi na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.

czytaj dalej

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Dodano: 12.02.2016 r.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU SEJNEŃSKIEGO

czytaj dalej

22 lutego – 27 lutego 2016 r. – „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”

Dodano: 11.02.2016 r.

W dniach 22 lutego- 27 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez pracowników, psychologów i prawników.

czytaj dalej

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2016

Dodano: 11.02.2016 r.

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 20 marca br. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych materiałach oraz na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl Wnioski przyjmowane są wyłącznie w postaci elektronicznej, dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.

czytaj dalej

Bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, rzeczowa i wolontarystyczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Dodano: 11.02.2016 r.

Bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, rzeczowa i wolontarystyczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

czytaj dalej

Fundacja Nagle Sami zaprasza do skorzystania z pomocy

Dodano: 26.10.2015 r.

Fundacja Nagle Sami zaprasza do skorzystania z usług psychologicznego i prawnego

czytaj dalej

Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie

Dodano: 12.10.2015 r.

Szanowni Państwo, Ruszyła rekrutacja na spotkania edukacyjne dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie. Spotkania prowadzone są przez Firmę PM GROUP LAAX Sp. z o. o. Sp. k., w ramach projektu pt: „Wzmocnienie działań na rzecz ofiar przemocy w rodzinie”, na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć” współfinansowanego ze środków Nor...

czytaj dalej

Informacja Kierownika PCPR w Sejnach o wyniku konkursu

Dodano: 01.10.2015 r.

Informacja Kierownika PCPR w Sejnach o wyniku konkursu na wolne stanowisko kierownicze urzędnicze: Głównego Księgowego.

czytaj dalej

Lista kandydatów spełniających wymogi formalne

Dodano: 29.09.2015 r.

Lista kandydatów spełniajcych wymogi formalne na wolne stanowisko kierownicze urządnicze Głównego Księgowego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

czytaj dalej

Wypadek co dalej

Dodano: 24.09.2015 r.

Od 1 lipca 2015 roku ruszyła pierwsza ogólnopolska infolinia dla osóbpo wypadkach, którą Fundacja Forani uruchomiła w ramach projektu "Wypadek i codalej?".W naszej infolinii udzielamy bezpłatnej pomocy osobom po wypadkachkomunikacyjnych, przy pracy, w domu i innych. Projekt "Wypadek i co dalej?" został objęty patronatem honorowym przez:- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej- Ministerstwo Sprawiedliwości- Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju- Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych- R...

czytaj dalej

Uwaga studenci

Dodano: 21.09.2015 r.

Termin zakończenia w 2015 roku naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Modułu II pilotażowego programu „Aktywny samorząd" upływa w dniu 10 października 2015 r. z tym, że:     1.     wniosek dotyczący refundacji kosztów czesnego za rok akademicki 2014/2015 należy złożyć w okresie trwania tego roku akademickiego (do 30 września); wniosek złożony po zakończeniu roku akademickiego nie będzie mógł być rozpatrzony pozytywnie (podstawa: rozdział VII ust. 3 pkt 2 programu: Refundacja kosztów poniesio...

czytaj dalej

Nabór na wolne stanowisko kierownicze urzędnicze

Dodano: 18.09.2015 r.

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w dniu 18 września 2015 roku ogłasza nabór na wolne stanowisko kierownicze urządnicze Głównego Księgowego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach. Szczegóły w załączeniu.

czytaj dalej

Dane teleadresowe podmiotu realizującego oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dodano: 31.08.2015 r.

Informujemy, iż podmiotem realizującym oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie na terenie Powiatu Sejneńskiego jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach ul. Piłsudskiego 34, 16-500 Sejny, tel. 87 5173415.

czytaj dalej

Przypominamy o możliwości ubiegania się o dofinansowanie

Dodano: 25.08.2015 r.

Przypominamy o możliwości ubiegania się o dofinansowanie w ramach realizacji pilotażowego Programu „AKTYWNY SAMORZĄD” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

czytaj dalej

Zapraszamy uczestników projektu systemowego na spotkanie, które odbędzie się w dniu 18.06.2015r.

Dodano: 15.06.2015 r.

Program spotkania

czytaj dalej

Bezpłatne porady psychologiczne w najbliższy weekend

Dodano: 25.05.2015 r.

Bezpłatne porady psychologiczne w najbliższy weekend

czytaj dalej

Turnus rehabilitacyjny

Dodano: 15.05.2015 r.

W ramach działań związanych z realizacją projektu systemowego „Nowe jutro- program integracji zawodowej i społecznej” został zorganizowany turnus rehabilitacyjny w Łebie w dniach 16-30.05.2015r. Z rehabilitacji zdrowotnej skorzysta 11-stu niepełnosprawnych z terenu powiatu sejneńskiego. Turnus rehabilitacyjny współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

czytaj dalej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach ogłasza nabór na bezpłatne szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Dodano: 20.03.2015 r.

Jeśli nie jest Ci obojętny los dzieci samotnych, opuszczonych czy zaniedbanych, chciałbyś im pomóc zgłoś się do nas już dziś!      

czytaj dalej

"Aktywny samorząd" 2015r.

Dodano: 19.03.2015 r.

W związku z przystąpieniem Powiatu Sejneńskiego do realizacji pilotażowego Programu „AKTYWNY SAMORZĄD” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informujemy, iż wnioski dot. udziału w w/w programie przyjmowane będą od dnia 18.03.2015r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach, codziennie, w godzinach: 07:30 do 15.30 Druki wniosków są dostępne na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach (www.pcpr_sejny@op.pl ...

czytaj dalej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dodano: 09.02.2015 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości wzorem lat ubiegłych organizuje w dniach 23 lutego - 28 lutego 2015 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

czytaj dalej

Bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, rzeczowa i wolontarystyczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Dodano: 04.02.2015 r.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach prowadząc w województwie podlaskim Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, zaprasza osoby pokrzywdzone do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rzeczowej i wolontarystycznej.

czytaj dalej

Informacja o zakończeniu rekrutacji do projektu systemowego "Nowe jutro..."

Dodano: 14.01.2015 r.

Informacja o zakończeniu rekrutacji do projektu systemowego "Nowe jutro..."

czytaj dalej

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatórów KLANZA realizauje projekt PATRONUS

Dodano: 12.01.2015 r.

PATRONUS projekt realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział Białostocki współfinansowany ze środków The VELUX Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje

czytaj dalej

Zaproszenie do składania ofert na przeprowadzenie warsztatu autoprezentacji

Dodano: 09.01.2015 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza wszystkich potencjalnych wykonawców do składania ofert na przeprowadzenie warsztatu autoprezentacji. Szczegóły w zakładce Zamówienia publiczne / przetargi.

czytaj dalej

Dodatkowy nabór do projektu systemowego "Nowe jutro - program integracji zawodowej i społecznej"

Dodano: 09.01.2015 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż rozpoczyna dodatkowy nabór do projektu systemowego "Nowe jutro - program integracji zawodowej i społecznej" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wramach projektu wsparciem zostaną objęte 24 osoby zamieszkujące teren powiatu sejneńskiego, zagrożone wykluczeniem społecznym z conajmniej jednego powodu spośród wskazanych w art,. 7 ustawy z dnia 12 marca 2014r. o p...

czytaj dalej

Dyżury psychologa

Dodano: 07.01.2015 r.

Przypominamy mieszkańcom powiatu sejneńskiego o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad psychologa.

czytaj dalej

Dyżur radcy prawnego w miesiącu styczniu 2015r.

Dodano: 05.01.2015 r.

Zmiana terminów dyżurów radcy prawnego

czytaj dalej

Uwaga zmiana dyżuru radcy prawnego

Dodano: 22.12.2014 r.

Uwaga zmiana dyżuru radcy prawnego

czytaj dalej

Ostatni dyżur radcy prawnego w tym roku !

Dodano: 22.12.2014 r.

Ostatni w tym roku dyżur radcy prawnego odbędzie się w dniu 23.12.2014r. (wtorek) w godz. od 13 do 16. Porady prawne są udzielane bezpłatnie.

czytaj dalej

Jak uratować czyjeś życie poprzez oddanie komórek macierzystych

Dodano: 19.12.2014 r.

Dnia 12.01.2015r o godz. 10.00 w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach odbędzie się akcja informacyjna pod hasłem jak uratować czyjeś życie poprzez oddanie komórek macierzystych. Do spotkania dojdzie dzięki uprzejmości pani Marii Sienkiewicz z Fundacji Promyk.

czytaj dalej

Modyfikacja zaproszenia do skłdania ofert na kurs remontowo-budowlany

Dodano: 16.12.2014 r.

Modyfikacja dostępna w zakładce: Zamówienia publiczne/przetargi

czytaj dalej

Zaproszenie do składania ofert na warsztat remontowo-budowlany

Dodano: 15.12.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza do złożenia oferty na kurs remontowo-budowlany w ramach projektu "Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż". Więcej informacji w zakładce Zamówienia publiczne/przetargi.

czytaj dalej

Grupa wsparcia dla rodzin w kryzysie

Dodano: 08.12.2014 r.

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Sejnach rozpoczęła działalność grupy wsparcia dla rodzin w kryzysie prowadzoną przez Panią Halinę Sawicką. Spotkania odbywają się w piątki o godzinie 15:00 na terenie poradni. Kontakt w sprawie grupy pd nr telefonu 87516 22 56.

czytaj dalej

Bezpłatny dyżur psychologa

Dodano: 05.12.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że mieszkańcy powiatu Sejneńskiego mogą b e z p ł a t n i e  skorzystać z porad psychologa do dnia 15 lutego 2015r. Przewidziana liczba godzin porad w miesiącu -20.Najbliższe termin konsultacji psychologicznych : 13.12.2014r. w godz. od 0900 do 1600                                                                                     21.12.2014r. w godz.  od 1100 do 1500 Miejsce dyżurów: Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego  w Sejnach...

czytaj dalej

Informacja o udzieleniu zamówienia

Dodano: 05.12.2014 r.

W zakładce przetargi znajduje się informacja o udzieleniu zamówienia na korepetycji z chemii

czytaj dalej

Bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, rzeczowa i wolontarystyczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Dodano: 01.12.2014 r.

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach prowadząc w województwie podlaskim Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, zaprasza osoby pokrzywdzone do skorzystania z naszej pomocy w 4 punktach województwa: w Białymstoku, Hajnówce, Łomży i Suwałkach, gdzie udzielana jest bezpłatna pomoc prawna, psychologiczna, rzeczowa i wolontarystyczna osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

czytaj dalej

Informacja o udzieleniu zamówienia

Dodano: 28.11.2014 r.

Informacja o udzieleniu zamówienia na zorganizowanie i przeprowadzenie korepetycji, kursu językowego oraz objęcie wsparciem psychologicznym klienta pomocy społecznej znajduje się w zakładce: Zamówienia publiczne / przetargi.

czytaj dalej

Informacja o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego

Dodano: 17.11.2014 r.

Informacja o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego zgodnie z art. 31b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) w ramach projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż”, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Działanie 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj dalej

Modyfikacja zaproszenia do składania ofert

Dodano: 06.11.2014 r.

Treść modyfikacji dostępna w zakładce Przetargi

czytaj dalej

Zaproszenie do składania ofert

Dodano: 03.11.2014 r.

Przedmiot zamówienia obejmuje zorganizowanie i przeprowadzenie korepetycji, kursu językowego oraz objęcie wsparciem psychologicznym klienta pomocy społecznej tj. uczestników projektu systemowe „Nowe jutro - program integracji zawodowej i społecznej” oraz ich otoczenia, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w ramach poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj dalej

Równość szans kobiet i męzczyzn

Dodano: 30.09.2014 r.

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami podejmowanymi na rzecz równości płci przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach.

czytaj dalej

Modyfikacja Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia

Dodano: 23.09.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje o modyfikacji SIWZ na prowadzenie zajęć w ramach projektu STOP Schematom oraz przedstawia odpowiedzi na pytania Wykonawcy dotyczące SIWS. Szczegóły dostępne w zakładce Zamówienia publiczne/przetargi.

czytaj dalej

Zmiana godziny dyżuru radcy prawnego

Dodano: 18.09.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, iż dyżur radcy prawnego w dniu 19.09.2014r. odbędzie się o godzinie 14.20.

czytaj dalej

Ostrzeżenie publiczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie

Dodano: 17.09.2014 r.

Ostrzeżenie publiczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie z dnia 12.09.2014 r. przekazane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie dotyczące ujawnienia metanolu w butelkach alkoholu o nazwie ABSINTH (firmy VEPA DRINK s.r.o.) w Republice Czeskiej.

czytaj dalej

Rekrutacja młodzieży do projektów Podlaskiej WK OHP "Pomysł na siebie" i "Równi na rynku pracy"

Dodano: 05.09.2014 r.

Podlaska Wojewódzka Komenda OHP w Białymstoku prowadzi rekrutację do projektów EFS w ramach programu "Gwarancje dla młodzieży" tj. projektu "Pomysł na siebie" i "Równi na rynku pracy".

czytaj dalej

Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV

Dodano: 04.09.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, iż Caritas Diecezji Ełckiej realizuje projekt skierowany do osób niepełnosprawnych, pn. „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV” w którym udział mogą wziąć osoby z terenu Powiatu Sejneńskiego.

czytaj dalej

„Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV”

Dodano: 07.08.2014 r.

POMOC MALTAŃSKA : „Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy IV” Celem projektu jest wsparcie oraz przygotowanie grupy 1600 osób z niepełnosprawnością ruchową w tym 544 K i 1056 M do wejścia lub powrotu na rynek pracy oraz do podjęcia lub kontynuacji nauki przez te osoby, w okresie od 1 maja 2014 r. do 28 lutego 2015 r., na terenie całej Polski. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu jest Państwowy Fu...

czytaj dalej

Stypendia dla gimnazjalistów z pieczy zastępczej

Dodano: 28.07.2014 r.

Fundacja Przyjaciółka rozpoczęła nabór wniosków na stypendia dla gimnazjalistów z pieczy zastępczej. Program skierowany jest do wychowanków pieczy zastępczej, uczniów gimnazjum, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce lub uzyskali wybitne osiągnięcia w innych dziedzinach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://www.fundacja.przyjaciolka.pl

czytaj dalej

Caritas Diecezji Ełckiej prowadzi rekrutację beneficjentów do projektu "Walczę o siebie"

Dodano: 24.07.2014 r.

Caritas Diecezji Ełckiej prowadzi rekrutację beneficjentów do projektu "Walczę o siebie", realizowanego w ramach Funduszu Małych Grantów dla Programu PL14 "Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i przemocy w rodzinie i przemocy ze względu na płeć", współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009 - 2014. Udział w projekcie jest bezpłatny.

czytaj dalej

Zmiana terminu przyjmowania wniosków w ramach Modułu I pilotażowego programu "Aktywny Samorząd"

Dodano: 02.07.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, iż Rada Nadzorcza PFRON w dniu 9 czerwca 2014 roku podjęła uchwałę nr 9/2014 dotyczącą wprowadzenia zmian w zasadach realizacji pilotażowego programu "Aktywny Samorząd".

czytaj dalej

KOLEJNE SPOTKANIE GRUPY WSPARCIA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH.

Dodano: 12.05.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach serdecznie zaprasza rodziny zastępcze do uczestnictwa w grupie wsparcia.

czytaj dalej

XIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych

Dodano: 29.04.2014 r.

Program Stypendiów Pomostowych jest skierowany do tegorocznych maturzystów ze wsi i małych miejscowości, pochodzących z rodzin o niskich dochodach, osiągających dobre wyniki w nauce, uczestników finałów olimpiad przedmiotowych, wychowanków rodzin zastępczych i państwowych domów dziecka. Program oferuje stypendium na I rok studiów w wysokości 5.000 zł wypłacane w 10 miesięcznych ratach.   Szczegółowe informacje na stronie internetowej Programu www.stypendia-pomostowe.pl

czytaj dalej

Harmonogram dyżurów porad prawnych

Dodano: 28.04.2014 r.

Poniżej przedstawiamy Harmonogram dyżurów porad prawnych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach. Jednocześnie informujemy, iż poniższe terminy mogą ulec zmianie. Wszystkie zmiany będą ogłaszane na stronie internetowej oraz na tablicach ogłoszeń w PCPR w Sejnach.

czytaj dalej

Zmiana terminu dyżuru radcy prawnego

Dodano: 23.04.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje o zmianie terminu dyżuru radcy prawnego: dyżur z dnia 25.04.2014r. (piatek) zostaje przesuniety na dzień 30.04.2014r (środa) w godzinach od 14.00 do 17.00. Kolejne terminy zostaną podane do końca kwietnia 2014 r.

czytaj dalej

GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH.

Dodano: 22.04.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach serdecznie zaprasza rodziny zastępcze do uczestnictwa w grupie wsparcia. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 29 kwietnia 2014r. o godzinie 15:40 w sali konferencyjnej przy PCPR Sejny.

czytaj dalej

Bezpłatne poradnictwo prawne.

Dodano: 03.04.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza do korzystania z bezpłatnych porad prawnych. Poradnictwo świadczone jest przez radcę prawnego Panią Aldonę Olszewską w okresie od kwietnia 2014r. do stycznia 2015r.

czytaj dalej

Wolne miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Sejnach.

Dodano: 01.04.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że Dom Pomocy Społecznej w Sejnach posiada w chwili obecnej wolne miejsce.

czytaj dalej

Aktywny Samorząd 2014

Dodano: 28.03.2014 r.

W związku z przystąpieniem Powiatu Sejneńskiego do realizacji pilotażowego Programu „AKTYWNY SAMORZĄD” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informujemy, iż wnioski dot. udziału w w/w programie przyjmowane będą od dnia 01.04. 2014 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach, ul. Piłsudskiego 34, 16-500 Sejny, Tel. (87)517-34-15

czytaj dalej

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W SEJNACH OGŁASZA NABÓR NA BEZPŁATNE SZKOLENIE DLA KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ

Dodano: 05.03.2014 r.

PODZIEL SIĘ MIŁOŚCIĄ … ZOSTAŃ RODZICEM ZASTĘPCZYM !!!

czytaj dalej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dodano: 06.02.2014 r.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że wzorem lat ubiegłych organizuje w dniach 24 lutego – 1 marca 2014 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

czytaj dalej

„SCHEMATOM STOP! WSPÓLNE DZIAŁANIA INSTYTUCJI POMOCY SPOŁECZNEJ I INSTYTUCJI RYNKU PRACY - PILOTAŻ”

Dodano: 05.02.2014 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach rozpoczyna realizację pilotażowego projektu „SCHEMATOM STOP! WSPÓLNE DZIAŁANIA INSTYTUCJI POMOCY SPOŁECZNEJ I INSTYTUCJI RYNKU PRACY - PILOTAŻ”, Priorytet I Zatrudnienie i integracja społeczna, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej.

czytaj dalej

Nabór uczestników do projektu systemowego "Nowe Jutro - program integracji zawodowej i społecznej" na lata 2014 - 2015

Dodano: 05.02.2014 r.

W tegorocznej edycji projektu wsparciem zostaną objęte osoby zamieszkujące na terenie powiatu sejneńskiego, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, która negatywnie wpływa na poprawne funkcjonowanie tych osób w sferze społecznej, zawodowej i osobistej, a tym samym czyni ich osobami zagrożonymi wykluczeniem i alienacją społeczną, z co najmniej jednego powodu spośród wskazanych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013r. poz. 182, z 2012r. poz. 1544 i 1548, z 20...

czytaj dalej

Informacja Komisji Konkursowej z dnia 30 stycznia 2014 r.

Dodano: 30.01.2014 r.

Komisja Konkursowa   informuje, iż żadna oferta nie spełniła wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu o otwartym i konkurencyjnym naborze na wolne stanowisko urzędnicze w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach – inspektor – Koordynator powiatowy w ramach realizacji projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - pilotaż” .                                                                                 PRZEWODNICZĄCY KOMISJI    ...

czytaj dalej

OGŁOSZENIE Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach z dnia 20 stycznia 2014 r. o otwartym i konkurencyjnym naborze na wolne stanowisko urzędnicze

Dodano: 20.01.2014 r.

Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Inspektor - Koordynator powiatowy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

czytaj dalej

Fundacja Likejon - "Milczący Przewodnik"

Dodano: 08.01.2014 r.

Fundacja Likejon od 2009 roku podejmuje działania mające na celu rozwój społeczeństwa informatycznego. Wykorzystuje e-narzędzia na rzecz integracji społecznej osób niepełnosprawnych, kieruje głównie działania do osób głuchych i niedosłyszących. W 2013 r.stworzono szeroką gamę usług i działań skupionych pod marką zamigaj.pl.

czytaj dalej

Zmiana terminu dyżuru radcy prawnego

Dodano: 19.12.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje o zmianie terminu przyjmowania zainteresowanych przez radcę prawnego, od godziny 15:00.

czytaj dalej

Kolorowe Mikołajki

Dodano: 10.12.2013 r.

W radosnej atmosferze upłynęły drugie Mikołajki i Warsztaty Edukacyjne dla rodzin zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach i Stowarzyszenie „Familia”

czytaj dalej

Warsztat Edukacyjny dla rodzin

Dodano: 04.12.2013 r.

Po raz drugi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach we współpracy ze Stowarzyszeniem „Familia” zaprasza rodziny powiatu sejneńskiego na Mikołajki połączone z warsztatami edukacyjnymi dla rodzin. Na spotkanie zostaną zaproszone rodziny pozostające pod opieką PCPR-u oraz współpracujące ze Stowarzyszeniem. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2013 r.

czytaj dalej

Mistrzowie carvingu w Sejnach.

Dodano: 27.11.2013 r.

Uczestnicy projektu systemowego „Nowe jutro – program integracji zawodowej i społecznej” uczą się sztuki carvingu pod okiem najlepszych carverów w Polsce Pawła Sztenderskiego oraz Grzegorza Gniecha.

czytaj dalej

Dzień Pracownika Socjalnego

Dodano: 21.11.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach wszystkim pracownikom jednostek organizacyjnym pomocy społecznej przekazuje wyrazy szacunku oraz uznania za trud włożony w niesienie pomocy.

czytaj dalej

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Dodano: 20.11.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza do składnia ofert na przeprowadzenie zajęć dla młodzieży pt. "Randka bez przemocy" w ramach projektu systemowego "Nowe Jutro - program integracji zawodowej i społecznej".

czytaj dalej

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Dodano: 06.11.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza do składania ofert na organizacje cateringu podczas spotkania podsumowujacego VI Edycję projektu systemowego "Nowe jutro - program integracji zawodowej i społecznej".

czytaj dalej

Mobilny Klub Intergracji Społecznej

Dodano: 04.11.2013 r.

Wsparcie dla mieszkańców gminy Sejny i Puńsk

czytaj dalej

BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE

Dodano: 29.10.2013 r.

Wszystkich mieszkańców Sejn i okolic ( bez ograniczeń na wiek, miejsce zamieszkania, meldunek, itd.) serdecznie zapraszamy do udziału w BEZPŁATNYCH SZKOLENIACH KOMPUTEROWYCH.

czytaj dalej

Socjoterapia w Sejnach

Dodano: 22.10.2013 r.

…Socjoterapia to świadoma aktywność polegająca na operowaniu środkami psychologicznymi w celu udzielenia pomocy osobom poszukującym własnej drogi rozwoju społecznego, osobistego lub zawodowego. Socjoterapia wchodzi w zakres pomocy psychologicznej, ma postać ustrukturalizowanych spotkań grupowych, które służą realizacji celów terapeutycznych, edukacyjnych i rozwojowych…

czytaj dalej

Wyjazd Integracyjny do Parku Linowego w Udziejku i Aquaparku w Suwałkach

Dodano: 21.10.2013 r.

Jednym z wielu działań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w ramach projektu systemowego „Nowe jutro – program integracji zawodowej i społecznej” skierowanych do środowiska lokalnego był wyjazd integracyjny uczestników projektu oraz osób z ich otoczenia do Parku Linowego Twierdza Jaćwingów oraz do Aquaparku w Suwałkach.

czytaj dalej

Święto Dziecka

Dodano: 21.10.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w ramach projektu systemowego „Nowe jutro – program integracji zawodowej i społecznej” organizuje szereg działań skierowanych do środowiska lokalnego. Jednym z tych działań było Święto Dziecka zorganizowane 1 września 2013 r. w Ogrodzie Bajek „Sowa” w Kaletniku. W spotkaniu wzięły udział rodziny z powiatu sejneńskiego.

czytaj dalej

Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych

Dodano: 01.10.2013 r.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w projekcie „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych” realizowanym przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

czytaj dalej

Zmiana terminu dyżuru radcy prawnego

Dodano: 30.09.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje o zmianie terminu dyżuru radcy prawnego: dyżur z dnia 11.10.2013 r. (piątek) zostaje przesunięty na dzień 10.10.2013 r. (czwartek).

czytaj dalej

Wyjazd integracyjny w formie wycieczki jednodniowej

Dodano: 02.09.2013 r.

W dniu 08.09.2013r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach organizuje wyjazd interacyjny w formie jednodniowej wycieczki do parku linowego "Twierdza Jacwingów" w Udziejku dla uczestników projektu systemowego "Nowe Jutro- program integracji zawodowej i społecznej". Wszyscy chętni powinni zapoznac się z regulaminem obowiązującym w parku linowym. Realizacja pobytu w parku linowym w Udziejku jest uwarunkowana pogodą (park zostaje zamknięty podczas ulewy oraz burzy). Uczestnicy powinni miec buty...

czytaj dalej

Wynik zapytania ofertowego na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego w formie wycieczki jednodniowej

Dodano: 20.08.2013 r.

W odpowiedzi na zapytanie ofertowe dotyczące organizacji wyjazdu integracyjnego w formie jednodniowej wycieczki nie wpłyneła żadna oferta.

czytaj dalej

Zapytanie ofertowe

Dodano: 13.08.2013 r.

Powiatowe Centrum pomocy Rodzinie w Sejnach w ramach realizacji projektu systemowego „Nowe jutro- program integracji zawodowej i społecznej” poszukuje wykonawcy do zorganizowania usługi polegającej na: zorganizowaniu wyjazdu integracyjnego w formie wycieczki jednodniowej

czytaj dalej

Zaproszenie na spotkanie rekrutacyjno – informacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo

Dodano: 12.08.2013 r.

W dniu 27.08.2013r. o godz. 10.00 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach na sali konferencyjnej (ul. Piłsudskiego 34)odbędzie się spotkanie rekrutacyjno – informacyjne w ramach projektu pt. Wsparcie osób niepełnosprawnych ruchowo na rynku pracy III”.

czytaj dalej

Informacja o wyborze oferty

Dodano: 31.07.2013 r.

Do wszystkich Wykonawców, którzy złozyli oferty w postepowaniu przetargowym nr Nowe jutro/05/2013 na Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu prawo jazdy kat „B” i „C” i innych kursów zawodowych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach projektu systemowego „Nowe jutro – program integracji zawodowej i społecznej”. Zobacz więcej

czytaj dalej

Informacja o złożonych ofertach, wyborze oferty najkorzystniejszej w postępowaniu przetargowym na zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów psycho - społecznych

Dodano: 24.07.2013 r.

Informacja o złożonych ofertach, wyborze oferty najkorzystniejszej: Część I Złożono jedna ofertę: edu PROFIT ul. Dworcowa 57/5, 10-437 Olsztyn z ceną: 184,00 zł i doświadczeniem: poziom 3 Oferta otrzymała 100 punktów i została wybrana jako najkorzystniejsza. Część II Złożono jedną ofertę: Małgorzata Osowska Smolny Dąb 1, 16-503 Krasnopol z ceną: 89,90 zł i doświadczeniem: poziom 3 Oferta otrzymała 100 punktów i została wybrana jako najkorzystniejsza.

czytaj dalej

Bezpłatne szkolenia dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Dodano: 02.07.2013 r.

JEŚLI CHCIAŁBYŚ POMÓC DZIECIOM DOTKNIĘTYM PRZEZ LOS, OFIAROWAĆ IM SWÓJ CZAS I SERCE, ZAPEWNIĆ SZCZĘŚCIE I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA ZOSTAŃ RODZICEM ZASTĘPCZYM!

czytaj dalej

Zmiana godzin dyżuru radcy prawnego

Dodano: 28.06.2013 r.

W dniu dzisiejszym, tj. 28.06.2013r. radca prawny będzie pełnił dyżur w godzinach od 15.00 do 17.00. Ponadto w dniu 05.07.2013r.(piątek) radca prawny będzie pełnił dodatkowy dyżur w godzinach od 13.00 do 16.00. pozostałe terminy dyzurów nie ulegają zmianie. Dyżur radcy prawnego są finansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj dalej

Ogłoszenie o wyborze oferty do przetargu z dnia 17.06.2013r.

Dodano: 26.06.2013 r.

Do                                                                        Wszystkich Wykonawców,                                                                        którzy złożyli oferty w postępowaniu przetargowym                                                                        na zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów                                                             psycho - społecznych     Informacja o złożonych ofertach, wyborze oferty najkorzystniejszej po pow...

czytaj dalej

Wyjazd na turnus rehabilitacyjny

Dodano: 14.06.2013 r.

Uczestnicy projektu systemowego "Nowe jutro- program integracji zawodowej i społecznej" w dniu 16.06.2012r. wjeżdżają na 14- dniowy turnus rehabilitacyjny, który jest organizowany przez Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy "Słowiniec" w Poddąbiu k/Ustki. W trakcie pobytu każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z 20 zabiegów rehabilitacyjnych oraz z wycieczki całodniowej do Ustki i Słupska, doliny Charlotty, 2 wyjazdy do Aquaparku w Redzikowie z pełnym pakietem rekreacyjnym i atrakcjami, wie...

czytaj dalej

Poszukiwany jest lider SZLACHETNEJ PACZKI

Dodano: 14.06.2013 r.

Stowarzyszenie WIOSNA, organizator Szlachetnej PACZKI poszukuje liderów do koordynacji projektu na naszym terenie. W 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie - osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Osoby/organizacje chętne by zostać liderem mogą się zgłosić  swoją kandydaturę do 20 czerwca 2013r. Zgłoszenia są przyjmowane na ...

czytaj dalej

Zmiana terminu dyżuru radcy prawnego w czerwcu

Dodano: 07.06.2013 r.

W miesiącu czerwcu nastąpiła zmiana terminu dyżuru radcy prawnego. Dyżur radcy prawnego w dniu 14.06.2013r został zamieniony na dzień 21.06.2013r., natomiast drugi termin 28.06.2013r. pozostał bez zmian. W miesiącu lipcu nie przewiduje się zmian. Dyżur radcy prawnego trwa w godzinach od 13.00 do 16.00 w każdy 2 i 4 piątek miesiąca. Dyżur radcy prawnego jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj dalej

Spotkanie Inetegracyjne Rodzin Zastępczych powiatu sejneńskiego

Dodano: 03.06.2013 r.

W dniu 25.05.2013 r. rodziny zastępcze powiatu sejneńskiego uczestniczyły w spotkaniu integracyjnym oraz edukacyjno-rekreacyjnym w Gospodarstwie Agroturystycznym w Józefowie koło Suwałk.

czytaj dalej

Perspektywy na lepsze życie

Dodano: 18.05.2013 r.

W związku z realizacją projektu pt.: „Perspektywy na lepsze życie” Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach zaprasza osoby bezrobotne z terenu: Miasta Sejny oraz Gmin Sejny, Giby i Puńsk do składania formularzy rekrutacyjnych od 6 maja do 7 czerwca 2013r.

czytaj dalej

Nowe kwalifikacje szansą na zatrudnienie

Dodano: 18.05.2013 r.

W związku z realizacją projektu pt.: „Nowe kwalifikacje szansą na zatrudnienie” Powiatowy Urząd Pracy w Sejnach zaprasza osoby bezrobotne z terenu: Miasta Sejny oraz Gmin Sejny, Giby i Puńsk do składania formularzy rekrutacyjnych od 6 maja do 7 czerwca 2013r.

czytaj dalej

Wynik postępownaia przetargowego na organizację turnusu oraz transportu uczestników

Dodano: 13.05.2013 r.

Do Wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty w postępowaniu przetargowym na zorganizowanie 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego w nadmorskiej miejscowości oraz transport Uczestników

czytaj dalej

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Dodano: 08.05.2013 r.

25.05.2013 r. odbędzie się Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w ramach XI Podlaskich Dni Rodziny

czytaj dalej

Zapraszenie kierowane do rodzin zastępczych

Dodano: 08.05.2013 r.

Starostwo Powiatowe w Sejnach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach oraz Stowarzyszenie „FAMILIA” pragnie  serdecznie zaprosić Państwo wraz z dziećmi na dwie inicjatywy podejmowane w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego:   25.05.2013r.- spotkanie integracyjno edukacyjne dla rodzin zastępczych wraz z dziećmi w Gospodarstwie Agroturystycznym w Józefowie koło Suwałk. W programie: warsztaty dla rodziców zastępczych oraz liczne atrakcje dla dzieci (m. in. jazda konna, wspinaczka, ...

czytaj dalej

Uwaga zmian treści SIWZ

Dodano: 06.05.2013 r.

ZMIANA SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA Nr: Nowe jutro/02/2013 Zamówienie udzielane w trybie   PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO   O SZACUNKOWEJ WARTOŚCI, KTÓRA NIE PRZEKRACZA WYRAŻONEJ W ZŁOTYCH RÓWNOWARTOŚCI KWOTY 200.000,00 EURO    na zorganizowanie 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego w nadmorskiej miejscowości oraz transport Uczestników   Usługi rehabilitacyjne 85.31.25.00-4   Usługi przewozu osób 60.17.20.00-4               Postępowanie o zamówienie publiczne prowadzone...

czytaj dalej

Informacja o złożonych ofertach po powtórzonej przez Zamawiajacego czynności oceny ofert

Dodano: 06.05.2013 r.

Do      Wszystkich Wykonawców,      którzy złożyli oferty w postępowaniu przetargowym      zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów i indywidualnych konsultacji specjalistycznych.  Informacja o złożonych ofertach, wyborze oferty najkorzystniejszej po powtórzonej przez Zamawiajacego czynności oceny ofert: Numer oferty   Nazwa/Imię i nazwisko oraz adres Wykonawcy  Cena ofertowa   Ilość otrzymanych punktów w kryterium cena  Ilośc otrzymanych punktów w kryterium doświadczenie Dodatko...

czytaj dalej

Informacja o wyborze oferty

Dodano: 02.05.2013 r.

Sejny 2.05.2013       Do      Wszystkich Wykonawców,      którzy złożyli oferty w postępowaniu przetargowym      zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów i indywidualnych konsultacji specjalistycznych.  Informacja o złożonych ofertach, wyborze oferty najkorzystniejszej:              Numer oferty   Nazwa/Imię i nazwisko oraz adres Wykonawcy  Cena ofertowa   Ilość otrzymanych punktów w kryterium cena  Dodatkowe informacje 1 Centrum Dworactwa i Edukacjiul. Targowa 16A/75, 25-...

czytaj dalej

Szkolenie dla osób z orzeczeniem o niepelnosprawności ze względu na wzrok

Dodano: 25.04.2013 r.

Fundacja Szansa dla Niewidomych organizuje bezpłatne i dofinansowane z PFRON szkolenia w zakresie:- administrator stron www,- profesjonalny pracownik ngo,- specjalista ds. marketingu,- dziennikarz- dziennikarstwo prasowe, internetowe i radiowe.Liczba miejsc ograniczona. Szkolenia będą odbywa się w Białymstoku w Tyflopunkcie Fundacji: ul. Fabryczna 1 p.307, 15-482 Białystok, Tel. 85 743 65 12, kom. 695 966 545.

czytaj dalej

Zaproszenie do udziału w przetargu

Dodano: 23.04.2013 r.

PCPR w Sejnach ogłosiło przetrg na wykonanie warsztatów z doradcą zawodowym i psychologiem. Więcej informacji w zakładce "Zamówienia publiczne" dalej "Przetargi".

czytaj dalej

Zaproszenie do udziału w projekcie

Dodano: 15.04.2013 r.

Agencja Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach zaprasza do udziału w projekcie „mobilny Klub Integracji Społecznej II” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.Projekt kierowany jest do mieszkańców (miasta i gminy Sejny, gminy Puńsk), niezatrudnionych lub zatrudnionych z co najmniej jednego powodu wskazanego w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r o pomocy społecznej  w wieku aktywności zawodowej.Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z udziału ...

czytaj dalej

Stypendia pomostowe

Dodano: 15.04.2013 r.

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości  w dniu 21 marca 2013r. ogłosiła XII edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na stronie internetowej programu www.stypendia-pomostowe.pl zamieszczone zostały szczegółowe informacje, w tym regulamin bieżącej edycji i jej harmonogram. Z pomocy w postaci stypendium mogą skorzystać tegoroczni maturzyści, pochodzący ze wsi i małych miast, którzy dostana się na I rok stacjonarnych studiów w polskich uczelniach publicznych.  W ramach Programu oferowane jest stypen...

czytaj dalej

Wolne miejsce w Domu Pomocy Społecznej w Sejnach

Dodano: 21.03.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, że Dom Pomocy Społecznej w Sejnach, posiada w chwili obecnej 1 wolne miejsce. Dom jest przeznaczony dla kobiet w podeszłym wieku. Prowadzony jest na zlecenie Powiatu Sejneńskiego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi Prowincji Warszawskiej, które posiada aktualny wpis do rejestru Wojewody Podlaskiego. W DPS zapewniona jest całodobowa opieka specjalistyczna (m.in. usługi opiekuńcze, pielęgniarskie, socjalne, rehabilitacyjne). ...

czytaj dalej

Pomoc ofiarom pożaru

Dodano: 18.03.2013 r.

W miniony piątek w wyniku pożaru spalił się  dom wraz z całym dobytkiem 7 osobowej rodziny ze Studzianego Lasu. W związku z tym, że rodzice i dzieci utracili wszystko co posiadali została zorganizowana akcja pomocowa. Na stronie internetowej „Przeglądu Sejneńskiego” znajduje się nr rachunku bankowego na, który można przekazywać pieniądze w celu pomocy poszkodowanej rodzinie.

czytaj dalej

Specjalny Ośrodek Wychowawczy Caritas w Warszawie posiada wolne miejsca

Dodano: 14.03.2013 r.

Środowiskowy Hufiec Pracy w Suwałkach informuje, że istnieje możliwość skierowania dziewcząt posiadających orzeczenie o obniżonej sprawności intelektualnej w stopniu lekkim i umiarkowanym w wieku od 7 do ukończenia nauki (maks. do 24 roku życia) do: Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Caritas w Warszawieul. Kawczęczyńska 49, 03-775 Warszawa, tel. 22 818 81 49 Ośrodek zapewnia m.in.: - całodobowa opiekę,- bezpłatny dowóz do szkoły pod opieką osoby dorosłej,- pełną opiekę podopiecznym pozbawionym ...

czytaj dalej

Grupa wsparcia dla osób w kryzysie

Dodano: 11.03.2013 r.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Sejnach zaprasza do udziału w grupie wsparcia dla osób w kryzysie. Spotkania odbywają się raz w tygodniu – w środy w godz. 15.30 – 17.00. Więcej informacji pod numerem telefonu 87 516 22 56.

czytaj dalej

Dyżur radcy prawnego

Dodano: 07.03.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach zaprasza do korzystania z bezpłatnej  pomocy prawnej świadczonej przez radcę prawnego Aldonę Olszewską w drugi i czwarty piątek każdego miesiąca w godzinach od 13.00 do 16.00. Pierwszy dyżur odbędzie się w dniu  15.03.2013r. (piątek) w godzinach od 13.00do 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sejnach przy ul. Piłsudskiego 34. Z porad prawnych mogą korzystać uczestnicy projektu systemowego „Nowe jutro- program integracji zawodowej i społ...

czytaj dalej

Informacja o wyborze oferty

Dodano: 06.03.2013 r.

Informacja o wyborze oferty Uprzejmie informujemy, że w postępowaniu o zamówienie publiczne prowadzone zgodnie z  art.4 pkt 8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. Dz. U. z 2010 nr 113 poz. 759 z późniejszymi zmianami, dotyczące  świadczenia pomocy prawnej została wybrana oferta następującej firmy: Oferta Kancelaria Radcy Prawnego Aldona Olszewskaul. Witosa 11, 16-400 Suwałki Cena za godzinę usługi brutto- 110,00 złOferta otrzymała 100 pkt. Informujemy, że w odpowiedzi n...

czytaj dalej

Nowe jutro - program integracji zawodowej i społecznej

Dodano: 25.02.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w celu rozeznania rynku prosi o przedstawienie swojej propozycji cenowej na przeprowadzenie zajęć w ramach realizacji projektu systemowego"Nowe jutro- program integracji zawodowej i społecznej"

czytaj dalej

Darmowe materiały do pracy z dziećmi

Dodano: 18.02.2013 r.

Fundacja Drabina Rozwoju udostępniła na swojej stronie internetowej darmowe materiały do pracy z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem, które powstały w ramach projektu Grajki – Pomogajki. Poniżej można przeczyta krótką informację na temat projektu. Klikając na link pod którym znajduje się strona projektu  ( http://www.grajki-pomagajki.pl/?p=16 ) , można dokonać rejestracji, a następnie darmowo pobrać gry i materiały dla wychowanków. Darmowy dostęp jest stały i nie ulegnie zmianie.

czytaj dalej

Program Pomocy Dzieciom

Dodano: 05.02.2013 r.

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, mogą ubiegac sie o roczne stypedium w wysokości 500,00 zł.  Wnioski składa się drogą elektroniczną, przez internet.Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl  

czytaj dalej

Bezpłatny udział w szkoleniu HTML5/CSS3

Dodano: 01.02.2013 r.

Akademia WWW z siedzibą w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Nagrodą jest udział w bezpłatnym szkoleniu HTML5/CSS3 przez Internet prowadzonym przez trenera w czasie rzeczywistym. Ogłaszamy nabór na: Szkolenie indywidualne, które odbędzie się w dniach 14,15 i 18 lutego 2013 roku w godzinach 17-21. Szkolenie grupowe, które odbędzie się w dniach 19,20,21 i 22 lutego 2013 roku w godzinach 17-21.Warunki uczestnictwa w konkursie:Do 11 lutego na adres e-mail biuro@akademiaww...

czytaj dalej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dodano: 31.01.2013 r.

W dniach 25 lutego - 2 marca br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzysta z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się do poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00 - 13:00. Najbliższy Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem ...

czytaj dalej

Bezpłatny kurs pilota wycieczek

Dodano: 31.01.2013 r.

PTTK w Suwałkach zaprasza na bezpłatny kurs pilota wycieczek. Kurs skierowany jest do osób w wieku powyżej 50 roku życia, zamieszkujących na terenie województwa podlaskiego na obszarach wiejskich, pracujących. Więcej szczegółów znajduje sie na stronie internetowej PTTK.http://suwalki.pttk.pl/index.php?submenu=17&page=pokaz&id=336

czytaj dalej

Rekrutacja uczestników do projektu systemowego na rok 2013

Dodano: 22.01.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach ogłasza nabór uczestników do VI Edycji projektu systemowego „Nowe Jutro – program integracji zawodowej i społecznej” Rekrutacja odbędzie się w terminie od dnia 28.01.2013 r. do dnia 08.02.2013 r.

czytaj dalej

Ostatnie dyżury specjalistów

Dodano: 04.12.2012 r.

Zapraszamy na skorzystanie z porad specjalistów, w tym roku po raz ostatni, w trakcie pełnieni ich dyżurów.

czytaj dalej

Uwaga !

Dodano: 04.12.2012 r.

Zmiana adresu e-mail Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

czytaj dalej

Zapraszamy na spotkanie

Dodano: 28.11.2012 r.

Miejsce spotkania- restauracja "Skarpa"- sala główna 20 grudnia 2012r. Rozpoczęcie- godz. 12. 00 Serdecznie zapraszamy !

czytaj dalej

Bezpłatne spotkania

Dodano: 22.11.2012 r.

Prawidłowe metody wychowawcze i Cyberprzestępcy

czytaj dalej

Dyżur Radcy Prawnego!

Dodano: 22.11.2012 r.

Uwaga! Zmiana godzin dyżurów! Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach informuje, iż w ramach projektu systemowego „Nowe Jutro – program integracji zawodowej i społecznej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu społecznego w ramach POKL, nastąpiła zmiana terminów dyżurów radcy prawnego w miesiącu wrześniu br. Dyżury będą się odbywać w niżej wymienionych terminach: 14.09.2012r. od godz. 9.00 do 13.00 28.09.2012r. od godz. 14.00 do 18.00 Szczegółowy harmonogram dyżurów

czytaj dalej

Zapytanie o cenę - kwatery agroturystyczne

Dodano: 22.11.2012 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w ramach projektu systemowego "Nowe Jutro - program integracji zawodowej i społecznej" w celu rozeznania rynku zwraca się z zapytaniem o cenę: noclegu z 01/02.09.2012r. dla 25 osób w kwaterze agroturystycznej. W budynku, w którym będą przebywać uczestnicy projektu powinna znajdować się ogólnodostępna kuchnia oraz sala niezbędna do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych. obiadu dla grupy 25 osób (2 obiady w czasie pobytu). Kolację i śniadanie sporządzi...

czytaj dalej

Nabór wniosków dotyczących dofinansowania do likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu "Aktywny Samorząd"

Dodano: 22.11.2012 r.

Formy wsparcia przewidziane i opisane dalej w programie adresowane są do uprawnionych osób fizycznych. Dotyczą likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych. Program obejmuje następujące obszary wsparcia: obszar A - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, obszar B1 - pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, obszar B2 - pomoc w zakupie urządzeń lektorskich, obszar B3 - pomoc w...

czytaj dalej

Nowe ogłoszenie przetargowe

Dodano: 22.11.2012 r.

UWAGA! Zmiana SIWZ! Szczegóły w linku poniżej. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w ramach projektu systemowego Nowe jutro - program integracji zawodowej i społecznej współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie, Progra...

czytaj dalej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach ogłasza nabór na szkolenie dla kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej

Dodano: 22.11.2012 r.

Rodzinna piecza zastępcza jest formą zapewnienia opieki dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Jest to przejściowa - okresowa forma opieki nad dzieckiem. W rodzinach zastępczych umieszcza się dzieci, których rodzice zostali trwale lub czasowo pozbawieni praw rodzicielskich lub gdy władza ta została im ograniczona. Umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej następuje na podstawie orzeczenia sądu i po uzyskaniu zgody rodziców zastępczych. Rodziną zastępczą może być ma...

czytaj dalej

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dodano: 22.11.2012 r.

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty - Kurs Prawo jazdy kategorii B - 50 osób, Kurs prawa jazdy kat. C - 10 osób

czytaj dalej

Nowe zapytanie ofertowe

Dodano: 22.11.2012 r.

Nowe zapytanie ofertowe - Przeprowadzenie grupy socjoterapeutycznej.

czytaj dalej

Nabór do projektu na rok 2012

Dodano: 22.11.2012 r.

Uwaga - w dziale Wnioski do pobrania pojawiły się nowe dokumenty rekrutacyjne do projektu! Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach na początku 2012 roku przystąpiło do V edycji projektu systemowego "Nowe jutro - program integracji zawodowej i społecznej dla młodzieży". Celem naszego projektu jest zapewnienie naszym beneficjentom "nowego lepszego jutra". Pragniemy aby nasi uczestnicy uzyskali jak najwyższe umiejętności i kwalifikacje, które pomogą w kreowaniu własnej kariery zawodowej jak rów...

czytaj dalej

Podsumowanie projektu z roku 2011

Dodano: 22.11.2012 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w dniu 31.12.2011r. zakończy IV edycję projektu systemowego "Nowe jutro- program integracji zawodowej i społecznej dla młodzieży", który został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego.Beneficjenci projektu systemowego realizowali: a) program integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych: Osoby korzystały z rehabilitacji zdrowotnej podczas turnusu rehabilitacyjnego, na którym miały możliwość również udzi...

czytaj dalej

Nie bądź obojętny wobec przemocy! Dobro zależy od Ciebie

Dodano: 22.11.2012 r.

Przemoc to wykorzystywanie swojej przewagi nad drugim człowiekiem (fizycznej, emocjonalnej, społecznej, duchowej). Mamy z nią do czynienia wówczas, gdy osoba słabsza (ofiara) poddana jest przez dłuższy czas negatywnym działaniom osoby lub grupy osób silniejszych (sprawcy przemocy). Przemoc w rodzinie może być zarówno skutkiem jak i przyczyną dysfunkcji w rodzinie, bez żadnych wątpliwości należy ją zakwalifikować do kategorii zachowań negatywnych o dużej szkodliwości społecznej. Rodziny, w któryc...

czytaj dalej