Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

Adres
Powiatowe Centrum Pomocy
Rodzinie w Sejnach

ul. Piłsudskiego 34, 16-500 Sejny
Kontakt telefoniczny
87 517 34 15
e-mail: pcpr@powiat.sejny.pl

Święto Dziecka

Dodano: 21.10.2013 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach w ramach projektu systemowego „Nowe jutro – program integracji zawodowej i społecznej” organizuje szereg działań skierowanych do środowiska lokalnego. Jednym z tych działań było  Święto Dziecka zorganizowane 1 września 2013 r. w Ogrodzie Bajek „Sowa” w Kaletniku. W spotkaniu wzięły udział rodziny z powiatu sejneńskiego.

Dzieci wraz z  rodzicami i opiekunami zwiedzały ogród, uczestniczyły w grach terenowych, zabawach z animatorem, ognisku z kiełbaskami.

Dzień pełen atrakcji w Ogrodzie Bajek zakończył się obiadem w Starym Folwarku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie PCPR Sejny w zakładce Projekt systemowy/2013/galeria.

 

„Ogród został stworzony dla dzieci w różnym wieku o zróżnicowanych zainteresowaniach i zdolnościach.
Umożliwia dzieciom przebywanie w pięknym zalesionym terenie, wśród pagórków nad rzeką Wiatrołużą, gdzie powstały bajkowe domki otoczone postaciami z baśni. Przebywając w tej baśniowej krainie dzieci rozwijają się i pobudzają swoją wyobraźnię, bezpiecznie przenosząc się w świat marzeń. Kształtują pozytywne cechy charakteru, poprzez poznanie bajek, w których zawsze dobro zwycięża nad złem.

Rodzice i opiekunowie mogą uczestniczyć we wspólnej zabawie z dziećmi i zrelaksować się w Ogrodzie Medytacji.” Źródło: strona internetowa

 

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki”.