Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

Adres
Powiatowe Centrum Pomocy
Rodzinie w Sejnach

ul. Piłsudskiego 34, 16-500 Sejny
Kontakt telefoniczny
87 517 34 15
e-mail: pcpr@powiat.sejny.pl

Program "Uniwersytet Sukcesu" dla wychowanków pieczy zastępczej.

Dodano: 29.03.2019 r.

Fundacja Digital University rozpoczęła pierwszą edycję programu "Uniwersytet Sukcesu". Jest to darmowy program edukacyjno-zawodowy kierowany do dziewcząt w przedziale wiekowym 17-24 lata, które są lub były wychowankami domów dziecka, pochodzą z rodzin zastępczych albo objęte są opieką świetlic środowiskowych. Program ma pomóc im wejść na rynek pracy, poprzez nabycie nowych umiejętności (zarówno technicznych jak i komunikacyjnych). W skład programu będą wchodziły wystąpienia motywacyjne, warsztaty technologiczne, zajęcia z bezpieczeństwa w sieci, doradztwo zawodowe, spotkania z ekspertami i wiele innych (więcej szczegółów w załączonej prezentacji). 

Każda z dziewczyn będzie miała do wyboru 3 ścieżki kształcenia:

  • akademia blogerki, 
  • akademia youtuberki, 
  • akademia programistki. 

I etap programu to tygodniowe obozy w wybranych miastach (rozpoczną się pod koniec czerwca, skończą pod koniec lipca), II etap to kilkudniowe spotkania dla wybranych dziewczyn z naszymi partnerami (np. Nationale Nederlanden, Google, Facebook, Dentsu Aegis Network). Najbardziej zaangażowane dziewczyny otrzymają propozycję staży zawodowych albo wyjazdu do kampusu Googla w Madrycie lub Londynie. 

Organizatorami programu są dwie fundacje: Digital University i Sukces Pisany Szminką.

Miasta, w których planowane są obozy to Warszawa, Białystok, Kraków, Gdańsk, Poznań, Łódź, Rzeszów, Wrocław, przy czym nie jest to ostateczna lista. Poniżej przesyłam formularz zgłoszeniowy, który aktywny będzie do 31.05.2019r.: 

https://goo.gl/forms/R6l2XkgyAnqPJrMS2


W razie pytań- kontakt drogą mailową lub telefoniczną.

Klaudia Dec | Junior Project Manager

Fundacja Digital University | ul. Chmielna 26 lok. 9, 5 piętro | 00-020 Warszawa

klaudia@digitaluniversity.pl | tel. +22 828 02 25

www.digitaluniversity.pl

Pliki do pobrania:

1. Prezentacja