Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sejnach

Adres
Powiatowe Centrum Pomocy
Rodzinie w Sejnach

ul. Piłsudskiego 34, 16-500 Sejny
Kontakt telefoniczny
87 517 34 15
e-mail: pcpr@powiat.sejny.pl

Zapraszamy do kolejnej edycji programu „Zobacz Lepszą Przyszłość”

Dodano: 17.01.2020 r.

Zapraszamy do kolejnej edycji programu „Zobacz Lepszą Przyszłość” realizowanego przez Fundację Polki Mogą Wszystko oraz Grupy Essilor Polska.

Zobacz Lepszą Przyszłość to unikalny, ogólnopolski program profilaktyki wad wzroku wśród dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji. Głównym założeniem i celem Programu jest wyposażenie w BEZPŁATNE OKULARY podopiecznych m.in. z placówek: instytucjonalnej pieczy zastępczej, rodzinnej pieczy zastępczej każdego typu, wsparcia dziennego oraz stowarzyszeń wspierających dzieci z całej Polski.

Do tej pory już ponad 10 000 podopiecznych skorzystało z profilaktycznych badań wzroku, a 2500 z nich otrzymało BEZPŁATNE OKULARY korekcyjne.

Od kilku lat program z sukcesem wspiera dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, w tym roku rozszerza działalność o rodzinną pieczę zastępczą oraz placówki wsparcia dziennego.

Aby podopieczni mogli wziąć udział w badaniu przesiewowym wzroku, a potrzebujące korekty wzroku, otrzymać wybrane przez nich okulary, jedna placówka/rodzina zastępcza/inna instytucja musi zgłosić minimum 8 podopiecznych. Ten wymóg podyktowany jest względami organizacyjnymi. Istnieje jednak możliwość wypełnienia wspólnego zgłoszenia przez organizatora pieczy zastępczej, co pozwoli na włączenie do programu także dzieci z mniejszych rodzin zastępczych.

O możliwości dołączenia do Programu decyduje kolejność zgłoszeń. Naprawdę warto wziąć udział! Jest to jeden z nielicznych programów, który wspomaga również spokrewnione rodziny zastępcze.

Więcej szczegółowych informacji na temat Programu znajduje się w załączniku.

Rejestracja i zgłoszenia podopiecznych dokonuje się za pomocą formularza dostępnego na stronie:  https://fpmw.pl/essilor/

Pliki do pobrania:

1. Plakat